החברה הממשלתית לתיירות בחרה באלעד מערכות להקמת יחידת מחשוב

יום א', 3 בפברואר 2013

אלעד מערכות  זכתה במכרז להקמת יחידת מחשוב עבור החברה הממשלתית לתיירות. במסגרת הפרויקט, שהחל בדצמבר 2012 וארך כשישה שבועות, הוקמה תשתית רשת פנים-ארגונית וסביבה ארגונית המשמשת את כל עובדי החברה. היקף הפרויקט נאמד במאות אלפי שקלים.

בעקבות הצורך ביצירת סביבת ITעצמאית, המסוגלת לגדול ולהתפתח במהירות, נבחר להטמיע בחברה הממשלתית לתיירות 3 שרתי IBMמדור M4 העדכני. השרתים תוכננו כך שיוכלו לארח מספר רב של מכונות וירטואליות, ונבדקו במיוחד על מנת לוודא שהחברה שוכל להסתמך עליהם למתן השירות האיכותי הנדרש לתשתיות ה- IT. בכך מאפשרים השרתים להפחית מורכבות, לחסוך באנרגיה ולהפחית עלויות תפעול.

על גבי השרתים הותקנה מערכת ההפעלה Microsoft Windows Server 2012. הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה תוכננה מראש לענות על הצרכים הנוכחיים והעתידיים של מערכות הליבה בארגון מבחינת אבטחת מידע, גמישות ושרידות תוך דגש על יכולות וירטואליזציה משופרות, ניהול ידידותי ורמת ביצועים גבוהה.

נוסף על השרתים, הוטמע גם מערך אחסון מתקדם מתוצרת IBM, אשר יבצע את מלאכת האחסון, השמירה, האחזור ושיתוף הנתונים קריטיים ויענה על הצורך לזמינות גבוהה של מידע.

בנוסף לכך, הוחלפה מערכת ניהול המסמכים הקודמת של החברה הממשלתית לתיירות – Deskשל Ness, בפתרון ShareDocs, מערכת לניהול מסמכים מבוססת Microsoft SharePoint, פרי פיתוחה של אלעד מערכות. ShareDocsמתחבר לכלל מערכות הארגון, ומאפשר ניהול מסמכים מתקדם באמצעות ממשק ידידותי ואינטואיטיבי.

לדברי יגאל גולדין, מנהל Elad ITבאלעד מערכות, "שילוב הטכנולוגיות החדשות בפרויקט מאפשר לחברה הממשלתית לתיירות ליהנות כיום ממערכת עצמאית, מאובטחת ויתירה. מעבר לשילוב והטמעת פתרונות המחשוב המתקדמים ביותר, אחד הדגשים שעמדו לנגד עינינו בפרויקט היה ניתוח, גיבוי והסבת המידע, כך שיומר מהמערכות הקודמות וישוחזר לחדשות באופן מלא ומושכל, מבלי לפגוע בעבודת הארגון, בדגש על חווית משתמש הקצה ובשאיפה לשקיפות מלאה. כמו כן, כל מערך המחשוב תוכנן כך שיעבוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחת מידע".

קבוצת  אלעד חוגגת השנה 30 שנים להקמתה והיא מעסיקה כ-800 מומחים.