החל גל הפיטורים בסיסקו

יום א', 2 בנובמבר 2014

גל הפיטורים  בחברת סיסקו העולמית מגיע גם לישראל. כפי שפורסם ב-SoftNews  -  החברה מממשת עתה מיידית את תוכנית  ההתיעלות שלה ומפטרת כ-280 עובדים. עיקר הפיטורים יהיה במרכז הפיתוח של החברה בירושלים.

סיסקו מפעילה עוד מרכז פיתוח בישאראל - באיזור התעשיה של נתניה.

היא כבר פיטרה אשתקד עשרות עובדים בארץ כחלק מפיטורי 4000 עובדים ברחבי העולם.

יש תמהים על הפיטורים הנוכחים  מאחר שהחברה זכתה באחרונה במכרז חברת החשמל לבנית תשתית קשורת כלל ארגונית וכן במכרז גדול של משרד הבטחון.

החברה מעסיקה כיום 1,800 איש בישראל, חלק מהמפוטרים צפויים להיות מהחברות NDS וג'נגו שנרכשו לפני כשנתיים.
מציינים כי בתקופה האחרונה נרשמו כמה ארועי צמצומים בהיי-טק:
 
סמסונג מקצצת בפעילות החומרה בארץ, מתמקדת בתוכנה
פיטורי מאות עובדים בריטליקס לאחר אובדן של לקוח משמעותי /
וכן פיטורים בחברות קומברס, טלאמפ. ECI. טקסס אינסטרומנטס, פריסקייל ועוד.
 
בעולם, סיסקו מצטרפת לענקיות טכנולוגיה עולמיות נוספות כמו מיקרוסופט, שדיווחה על פיטורי 18 אלף מעובדיה במסגרת ארגון מחדש שעורך המנכ"ל החדש שלה, HP, שמצויה בלבו של מהלך לפיטוריהם של עשרות אלפי עובדים, ויבמ, שמפטרת כ?13 אלף מעובדיה. בעקבות המהלכים הללו מאות עובדים בישראל איבדו ויאבדו השנה את מקום עבודתם.
 
 מנכ"ל החברה ג'ון צ'יימברס אמר כבר במספר הזדמנויות שהחברה זקוקה לניעור בגזרת כוח האדם שלה. בראיון למגזין "ביזנס אינסיידר" לפני כחודש צ'יימברס רמז לשינוי במצבת כוח האדם של החברה כאשר הוא אמר כי "היינו רוצים 'לרענן' 10% מהעובדים, אבל אין לנו כחברה את הלב לעשות את זה. כיום היקף הפרישה מרצון בחברה עומד על 3% מכוח האדם וזה לא מספיק, אנחנו צריכים להגיע לרמה של 5%".
 
מנכ"ל סיסקו ישראל בועז מעוז  ובכירי החברה סרבו להגיב על הידיעות הללו. 
מזכירים כי בינואר 2013 רכשה סיסקו את חברת אינטוסל הישראלית תמורת 475 מיליון דולר. הרכישה הפתיעה רבים נוכח העובדה שבחברה הישראלית הושקעו לפני הרכישה הזו רק 6 מיליון דולר. אינטוסל היתה חברת סטארט?אפ מרעננה שעוסקת בהקלה על עומסים ברשתות תקשורת סלולריות. 85 עובדיה הם כיום חלק מסיסקו ועל פי הערכות המהלך הקרוב לא צפוי לפגוע בהם.