החל עידן הפוסט PC

יום ב', 11 ביוני 2012

 

סגן נשיא בכיר ב-ARM  סיימון סיגרס, סגן נשיא בכיר וחבר דירקטוריון ב-ARM, הפעילה בפיתוח פתרונות IP(קניין רוחני) טכנולוגיים לתעשיית האלקטרוניקה, דיבר בתערוכת Computex 2012על האופן שבו עתידה הטכנולוגיה הניידת להניע את הדור הבא של המחשוב הנייד

בנאום  שלו בתערוכה דיבר סיגרס על הצרכים הצפויים של מיליארד בני האדם הבאים שיתחברו לאינטרנט באמצעות התקנים ניידים, בניגוד לשימוש בטכנולוגיית PCמסורתית. הוא הדגיש גם כי עידן פוסט-PCזה כבר החל עם שפע של מוצרים חדשניים ממערכת אקולוגית נרחבת של שותפות ARMהמשתמשות במומחיות שלהן בתחום הטכנולוגיות הניידות ובחופש שמקנה ארכיטקטורת ARMכדי להניע את תחום המחשוב הנייד. המשתמשים דורשים את הניסיון הנייד והיצרניות מסוגלות להגיב במהירות לדרישה זו תוך תכנון על ארכיטקטורת ARM.

גרטנר מעריכה כי ב-2012 יעמוד שוק הטאבלטים העולמי על יותר מ-118 מיליון יחידות המשקפות עלייה של 98% בהשוואה למכירות 2011 שהסתכמו ב-60 מיליון יחידות. עם יותר מ-25 מיליון טאבלטי אנדרואיד ב-2011 תגדל כמות מערכות ההפעלה ל-50-60 מיליון התקנים שיצאו לשווקים ב-2012. ב-2011 הגיעו יותר מ-30% משוק הטאבלטים מיצרניות סיניות, כאשר החדשנות המהירה במערכת האקולוגית מאיצה את האימוץ של האפשרויות החדשות.

לדברי סיגרס הגידול של שוק הטאבלטים הוליד תכנונים חדשים וחדשניים ממערך נרחב של שחקניות בתעשייה והביא למהפכה בתחום המחשוב הנייד, עם טכנולוגיית ניידת במחירים נוחים המיושמת בשוק המחשוב הרווח. המודל העסקי של ARM, הכולל מערכת אקולוגית נרחבת של שותפות, והניסיון בתכנון מעבדים חסכוניים באנרגיה, הגדירו את הניסיון בתחום הנייד ואפשרו את הצמיחה בשוק חדש זה.