הטכניון שדרג את רשת התקשורת בעזרת חברת טלדור

יום ב', 10 באוקטובר 2016

 

חברת טלדור השלימה לאחרונה פרויקט החלפת רשת התקשורת הישנה של המכון הטכנולוגי בחיפה, הטכניון. מערכת התקשורת שהותקנה במרכז המחשבים של הטכניון תאפשר חיבור המבוסס על מבואות 40Gbpsבין כלל המתגים ובקצבי תעבורה של עד טרה בייט במתגי הליבה אליהם צפויות להתחבר  כלל פקולטות הטכניון.

הפתרון החדש נבנה בסביבת ה-Data Centerהראשי של הטכניון, הנקרא מרכז המחשבים והוא כולל מתגים חדישים ומתקדמים של חברת ג'וניפר, בעלי יכולת של העברת נתונים בקצבי טרה-בייטים לשנייה (Tbps).

לדברי מתכנני רשת התקשורת החדשה בחברת טלדור, המערכת ממצבת את הטכניון בחזית הטכנולוגיה בהיבט של שרידות מלאה וזמינות גבוהה ליישומים השונים הרצים ע"גהשרתים הווירטואליים והשרתים הפיזיים. כמו כן, המערכת משדרגת את גישת המשתמשים במערכות הטכניון, כך שהגישה ל-Data Centerיציבה ומהירה יותר.

ארכיטקטורת ה- Fabric שתוכננה בפרויקט, מאפשרת את התרחבות הרשתתוך כדי תנועה, ללא פגיעה במערכות.

לדברי אשר אהרוני, ראש אגף מחשוב ומערכות מידע: "הטכניון שידרג את ליבת רשת התקשורת ועבר לרשת מהירה וגמישה, המאפשרת גדילה במשאבי המחשוב ללא מגבלת צווארי בקבוק שהיו קיימים בעבר. תשתית זו תשרת את הטכניון שנים רבות קדימה תוך מתן דגש על חווית משתמש ייחודיתלכלל הסטודנטים והסגל, הטכנולוגיה שנבחרה תאפשר להשיק שירותים ויישומים חדשים בצורה מהירה יותר".

 

חן ביבר, סמנכ"ל מכירות, טלדור תקשורת: "חברת טלדור ביססה בשנים האחרונות את מובילותה במגזר האקדמי, כך, שכיום טלדור מספקת שירותי אינטגרציה ותחזוקה לכל האוניברסיטות ולכל מוסד אקדמי גדול בישראל.

הטכניון בחר בטלדור לתכנן, ליישם ולתחזק את רשת התקשורת מהגדולות והמהירות הקיימות במגזר האקדמי תוך יישום פיתרונות מתקדמים ופורצי דרך".