הטעית התוקף במלחמת הסיבר

יום ב', 12 בדצמבר 2016

המלחמה  בהאקרים בחזית הסייבר  מביאה לנו פטנטים.

עתה נמסר כי  קרן ההשקעות פסגות בחרה בפתרון ההגנה מפני תקיפות סייבר של TrapX
TrapX השיקה לאחרונה פתרון מבוסס-הטעיה, ראשון מסוגו, עבור רשת ה- SWIFT הבינ-בנקאית; סך כל הגניבות, מבנקים ברחבי העולם, הסתכמו בשנה החולפת בכ-100 מיליון דולר
 
הגופים הפיננסים מתמודדים עם תקיפות סייבר בתדירות הולכת וגוברת. על רקע איומים אלו, ועל רקע הרגולציה של המפקח על הבנקים,  החליטה הנהלת  פסגות להטמיע פתרון מתקדם בשוק להתמודדות עם תקיפות סייבר. לאחר בדיקה ארוכה ויסודית של פתרונות מתחרים בחר פסגות בפתרון DeceptionGrid™  של TrapX.
 
"מבין ארבעת הפתרונות שבחנו רק הפתרון של TrapX עמד בכל הדרישות ובשלושת מבחני החדירה, שניים שבוצעו על ידי חברות סקרי סיכונים, והוזמנו על ידי פסגות והשלישי, אשר נערך על ידי משרד האוצר" הוסיף כפרי. 
הפתרון של  TrapX- DeceptionGrid™ -  מותקן בשתי סביבות: רשת האינטרנט ומערך ה- IT הפנים-ארגוני ויודע להטעות הן מתקפות אנושיות והן נוזקות נטולות חתימה – איתן מוצרי ההגנה המסורתיים מתקשים להתמודד. הפתרון סוקר את סביבת המחשוב הארגונית, לרבות תוכנה וחומרה,  ופורש מלכודות מתקדמות, באופן אוטומטי, הנתפסות,  מנקודת המבט של  התוקף, כרכיבים אמיתיים.  פיזור המלכודות מתבצע בצורה מהירה וקלה, ללא התקנה על תחנות הקצה. מידע פיקטיבי ופיתיונות המפוזרים ברשת הארגונית, מובילים את הגורם הזדוני לבצע טעויות וכך מסיטים את ההתקפה מן הנכסים החשובים לארגון לעבר המלכודות.  כפתרון פרואקטיבי, מערך המלכודות דינמי ומשתנה כל העת, בהתאם למפת התקיפות והאיומים.  
TrapX הוקמה בשנת  2012  והיא מעסיקה למעלה מ- 80 עובדים. מרכז הפיתוח שלה נמצא בישראל וההנהלה יושבת בקליפורניה, ארה"ב.