אפליקציית ABILISENSE הישראלית בנבחרת 100 הסטארטאפים החדשנים

יום ה', 5 בינואר 2017
 
האפליקציה מצילת החיים שמאפשרת לאנשים "מנותקים" מצלילים לקבל התראות בזמן אמת על סכנות שבסביבתם, נבחרה לאחת מ-100 הסטארטאפים החדשניים בעולם על ידי ארגון Startup Grind  ותציג בתערוכה הבינלאומית של הארגון בסיליקון ואלי
 
בישראל חיים כיום יותר מ-600 אלף כבדי שמיעה, אולם פחות מ-25% מהם עושים שימוש במכשיר שמיעה, בעיקר בשל העלויות הכלכליות הכרוכות בקנייתו. הדבר חושף אותם לסכנות בטיחותיות רבות, ביניהן חוסר היכולת לשמוע אזעקות, התראות של גלאי עשן, רכב מתקרב ועוד.
 
כפתרון לבעיה זו, פותחה פלטפורמת הבטיחות "ABILISENSE", אשר מאפשרת לאנשים "מנותקים" מצלילים, חירשים ומתחרשים, אוכלוסיית בני הגיל השליש ואף רוכבי אופניים, לקבל התראות בזמן אמת ולהיות מודעים לאירועים המתרחשים בסביבתם בצורה המותאמת אישית לצרכיהם.
 
באמצעות פיתוח ייחודי של חיישן, האפליקציה יודעת לזהות צלילים ולתרגם אותם למחוות ויזואליות בסמארטפון דוגמת תחושות כמו רטט, אור ואף הופעת הודעה על מסך אחר בצירוף תמונה המתארת את ההתראה ובכך למעשה מסייעת לחירשים "לשמוע" את הסכנות סביבם. בהמשך, הטכנולוגיה העומדת בבסיס הפיתוח עשויה להתאים גם לבתים חכמים, כשהתראה על תינוק בוכה למשל תוכל להופיע בדמות שינוי צבע הנורה בסלון או כהתראה על גבי המקרר. עבור חירשים, זה הדבר הכי קרוב שיש ליכולת לשמוע. בעתיד הקרוב החירשים יוכלו אולי לשחק גם כדורגל, כי השריקות של השופט יתורגמו להתראת רטט. הם יחוו את המשחק בדיוק כמו שחקנים שומעים.
 
לאחרונה הפיתוח אף זכה בתמיכת רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי) וקיבל מענק של למעלה מחצי מיליון שקלים, שאפשר להאיץ את פעילות המחקר והפיתוח של הפלטפורמה, שהובילה לזכייה בשתי תחרויות מרכזיות: תחרות Startup Grind העולמית ותחרות Big Booster בצרפת. בחודש הבא עתיד המיזם לקחת חלק בתחרות בבוסטון ולאחריה נבחר ביחד עם עוד 99 סטרטאפים בלבד מבין קהילה של 400 אלף יזמים המגיעים מ-285 מדינות, להציג בסיליקון ואלי ב- Startup Grind global conference בפני החברות הגדולות ביותר באירופה דוגמת 'KLM' ו-'Schneider Electric'.