המהפך ההיסטורי של גנרל אלקטריק

יום ה', 27 בנובמבר 2014

מאת משה שלו עורך ראשי  SoftNews

 

ג'נרל אלקטריק, הענק התעשייתי הוותיק  שהווה בסיס לתעשיות אמריקאיות רבות עומד בפתח  מהפך היסטורי.

תחקיר של השבועון TIMEמספר כי החברה שנוסדה על ידי הממציא המיתולוגי תומס אדיסון בשנת  1892, מחפשת את דרכה.

בעשורים הראשונים לקיומה החברה עסקה בפיתוח מכשירי חשמל, ומשנות ה-50 נחשבה לאחת מחברות המחשבים הגדולות ביותר בארצות הברית, עד שמכרה את חטיבת המחשבים לחברת האניוול בשנת 1970.

בשנת 1976 רכשה את חברת הבנייה יוטה, בשנת 1986 רכשה את רשת הטלוויזיה NBC, ובשנת 2004 רכשה את חברת התקשורת ויוונדי יוניברסל. לאחר רכישה זו עלה שווי השוק שלה ל-410 מיליארד דולר והיא הייתה לחברה הגדולה ובעלת שווי השוק הגדול בעולם[דרוש מקור].

אבל, עתה חל מפנה.

בשנים האחרונות החברה עברה מתחומי ציוד כבד, מנועים, מכשירי חשמל ומכונות ועוד בהדרגה לתחום הבנקאות. היא הגיעה להיות הבנק השישי בגודלו בארצות הברית.

אולם הנשיא החדש של החברה Jeffry Immelt  החליט על כיוון חדש. זאת בעקבות ניתוח שערכו מומחי החברה המראה כי העתיד שייך למוצרים  של ממש  ובעיקר לאינטרנט של מוצרים (ה"מדברים" זה עם זה) ולהיי-טק ולאו דווקא למניפולציות פיננסיות, ומסחריות. מה גם שמדובר פה בשוק בתחום המוצרים שיקיף בשנת 2025 בעיקר בארצות המתפתחות  20 טריליון דולר לשנה.

על רקע קו זה הקימה החברה קמפוס ענקי בעיר סאן רמון שבקליפורניה  במתכונת הסיליקון וואלי.

הכל  לתחום פיתוחים באינטרנט ומוצרים  משולבים.

החברה גם החלה להעסיק שורה ארוכה של ספקי משנה  במטרה ליצור מיזמים ומוצרים בטכנולוגית הדפסה בתלת ממד,  מה שיחולל מהפכה בכל התחום של בנייה –ממודלים ואבות טיפוס ועד למוצרים מוגמרים.

עוד מקימה ג'נרל אקטריק מספר קרנות מימון לסטראט-אפים  ובתוך כך פיתוח שיטות חדשות  לתאורת LED על כל השלכותיה.