הממשלה אישרה את תוכנית עידוד ההיטק

יום ב', 16 בינואר 2017

תוכנית לקידום גיוס עובדים  להייטק אושרה  על ידי הממשלה. בנייר הממשלה נכתב כי מדובר בתוכנית שהיקפה הכספי עומד על 900 מיליון שקל. התוכנית מתבססת על דו"ח של הרשות הלאומית לחדשנות הקובע שלהייטק בישראל יהיו חסרות 10,000 משרות בעשור הקרוב. בכירי התעשייה רואים במחסור הזה את הבעיה הקשה ביותר של ההייטק בארץ שגורמת לשכר גבוה מאוד בתעשייה, נדידה של חברות מחוץ לישראל אם לארצות הברית ובעיקר למדינות אשר יש בהן היצע של עובדים כמו הודו, סין ומדינות מזרח אירופה.

הממשלה אישרה בין היתר הגדלת מספר הסטודנטים בתחום ב-40%, הכשרה של מאות צעירים מדי שנה בתחומי תכנות,  תכניות הכשרה אינטנסיביות וייעודיות להייטק, קידום קבוצות בייצוג חסר בהייטק, כגון נשים, חרדים וערבים, במסגרת תכניות ייעודיות שיגדילו את שיעורם בהייטק והבאה של 500 עובדים זרים לישראל בשלב ראשון.

לפי התוכנית, תוקם ועדת שרים לנושא בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי האוצר, החינוך, העבודה והרווחה, המדע, הביטחון, הכלכלה, העלייה והקליטה והפנים.

המועצה הלאומית לכלכלה תשמש כגוף המפקח על הוצאה לפועל של התוכנית. כמו כן, יוקם צוות מקצועי למעקב בראשות יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה ונציגים של המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים.