המרוץ לדור רביעי

יום ד', 16 ביולי 2014
המרוץ  המתעורר  לתשתיות דור רביעי - שהואץ על ידי החלטת שר התקשורת על העמדת תדרים חלקית, מביא את חברות הסלולר לשורת הודעות חלקיות... 
פרטנר מוסרת כי קיבלה אישור ממשרד התקשורת והיא החלה להפעיל  את רשת הדור הרביעי הראשונה בישראל. לדברי פרטנר, רשת הדור הרביעי תאפשר מהירות העלאת נתונים ממוצעת של עד פי 6 מהקיים ברשתות הקיימות, מהירות הורדת נתונים ממוצעת הגבוהה עד פי 2 מהממוצע כיום וזמן השהייה קצר פי 2. 
הגלישה ברשת דור רביעי תתאפשר במכשירים התומכים כמו חלק מדגמי גלקסי 4S, גלקסי S5, סוני אקספריה Z, נוקיה לומיה 920, נקסוס 5 ואייפון 5 ומעלה. לדברי פרטנר, רשת הדור הרביעי שלה פרוסה כרגע מהרצליה ועד ראשון לציון ומכסה כבר היום כ-40% מהאוכלוסייה באזורי הפריסה האלו. 
מנכ"ל פרטנר חיים רומנו אמר כי "לחברה כ-740 אתרים משדרים עד סוף החודש ומדי חודש מתווספים עשרות אתרים נוספים עד פריסת הרשת באופן מלא בסוף השנה". 
 
 פרטנר משיקה את שירותי הדור הרביעי על רצועת תדרים של 5 מגה-הרץ שרכשה בעבר. התקן המקובל לרשת דור רביעי הוא על רצועה של 10-20 מגה-הרץ, ולכן הרשת החדשה לא תציע את המהירות הסטנדרטית ברשת דור 4. השקה של רשת תקנית תתאפשר רק לאחר סיום המכרז למכירת תדרים לחברות שיסתיים לקראת סוף השנה.
 
 מפלאפון נמסר כי "החברה תשיק את רשת הדור הרביעי (LTE) בימים הקרובים. החברה הגישה את בקשת היתר ההפעלה לאספקת שירותי דור רביעי למשרד התקשורת, על פי הנחיות המשרד, הכוללות תוכנית שדרוג הנדסית. בהתאם, החברה צופה כי תקבל בימים הקרובים אישור הפעלה מיידי לרצועת תדר של 5 מגה-הרץ, בדומה למתחרות".
 
גם סלקום הודיעה כי "החברה תחל בהשקה מדורגת של הדור הבא בימים הקרובים, בהתאם להנחיות הנוכחיות של משרד התקשורת ועם קבלת אישורו על הבקשה שהעבירה. החברה מרחיבה את הכיסוי באופן מואץ ועד סוף השנה תורחב פריסת הדור הבא לכיסוי ארצי".