הנשיא אובמה בעד אינטרנט חופשי

יום ג', 18 בנובמבר 2014

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

הנשיא אובמה נדרש בימים אלה לחזית נוספת.

הוא יצא במתקפה נגד  ספקי האינטרנט לסוגיהם ISP- המנסים ליצור כל מיני חסמים ?והעדפות בגישה לאינטרנט מצד לקוחות שונים שלהם. הכל כדי ליצור לעצמם הכנסות  מיוחדות ונוספות בתחום זה.

עתה מתכוון הקונגרס האמריקאי החדש להתחיל לדון בכל הקונספט והשאלה האם אינטרנט צריך להיות חופשי ופתוח לכל,  או שבעלי עסקים ועניין יוכלו להגביל ולכוון את התנועה בו לפי האינטרסים שלהם.

המושג "אינטרנט פתוח" הוא למעשה האינטרנט כפי שאנו מכירים אותו. הוא פתוח, כי הוא משתמש בתקנים חופשיים, זמינים לציבור שכל אחד יכול לגשת ישומיו השונים.

ההתייחסות היא ולכלהתנועה שזורמת ברשת באותה צורה. לפעמים העיקרון של האינטרנט הפתוח המכונה "ניטרליות רשת". על פי עיקרון זה, צרכנים יכולים לקבל החלטות משלהם על  ישומים ושירותים לשימוש וחופשיים להחליט מה סוקי תוכן שהם רוצים לגשת, ליצור, או לשתף עם אחרים. פתיחות זו מקדמת תחרות ומאפשרת השקעה וחדשנות.

הודעת הנשיא מדגישה כי מדובר באפשרות לכל אחד, בכל מקום  להפעיל בקלות יישומים ושירותים, וזו מהפכה בדרך של אנשים לתקשר, להשתתף, ליצור, ולעשות עסקים.

כולל  דואר אלקטרוני, בלוגים, ועידות קול ווידאו, הזרמת וידאו, וקניות באינטרנט . "ברגע שאתה באינטרנט, אתה לא צריך לבקש רשות או לשלם אגרה לספקי פס רחב לקבלת רשות להגיע לאחרים ברשת. אם אתה מפתח אתר אינטרנט חדש וחדשני, אתה לא צריך לקבל אישור לשתף אותו עם העולם.

בפתח שנת 2011 הרשות לתקשורת ה- FCCהגדירה בחוק את כללי האינטרנט החופשי. ובית המשפט אישראת "שלטון" השקיפות, אבל  עם זאת עודד למעשה השקעות בפיתוח כולל פס רחב בתשלום.