הנשיא הנבחר אובמה יקדם מימשל שקוף

יום ה', 8 בנובמבר 2012

אחת המשימות המרכזיות שמציב לעצמו הנשיא אובמה שנבחר זה עתה לכהונה שניה היא יתר שיתוף ושקיפות בין הממשלה לאזרחי ארצות הברית.

במסגרת מערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית חושף ממשל אובמה את המאמצים הגדולים שהוא עושה למען "מימשל פתוח" ויתר שקיפות לציבור בכל מה שנוגע לפעולות הממשלה והנבחרים.

המימשל הציג לפני זמן קצר  "תוכנית פעולה לאומית" של ארה"ב ("התכנית הלאומית"), לאחר הוועצות עם כל גורמי המשק והחברה.

 צוין כי במהלך  השנתיים האחרונות  המנהל נקט בצעדים ספציפיים רבים כדי להפוך ל ממשלה שקופה יותר, שיתופית ומשתפית.  מאמצי הממשלה הפתוחה של הממשל מתוארים  בדוח מצב על "ממשלה  פתוחה".
 דוח המצב שמתאר יוזמות הממשלה הפתוחות העיקריות של המנהל, מסכם את ההתקדמות שנעשתה.
 לציבור גישה ללמעלה מ-390.000 נתוני סוכנויות שונות בנושאים מגוונים כגון: בטיחות רכב, תעופה,  איכות אויר, בטיחות בעבודה, בטיחות תרופה, תזונה, פשע, השמנת יתר, תעסוקה ובריאות.
ה"מימשל גלוי" בארצות הברית מתבסס על חוק חופש מידע (FOIA), שפורסם ב- 21 ינואר 2009, שהורה לאמץ חזקת הגילוי ולנקוט בצעדים כדי להפוך  מידע זמין לציבור.  בתגובה, סוכנויות סיפקו מידע יותר ויותר לציבור.
צוין כי התוכנית הלאומית מאמצת את המקום של טכנולוגיה ו חדשנות בהתמודדות עם האתגרים המרכזיים שממשלות ארה"ב מתמודדות ברחבי העולם. 
בין היתר מדברת התוכנית על מגמה להגביר את השקיפות של סיוע חוץ  ותרומתם של האזרחים להחזיק ממשלות זרות בתמיכות וקצבאות. 

אחת המגמות בתוכנית המימשל היא לעודד תקשורת בין פקידי ממשל ואזרחים מעונינים ומומחים .
 לעודד  התייעצות ציבורית רלוונטית בתחומי עניין וידע, ולאפשר לפקידים להציג שאלות  ואינטראקציה עם הציבור על מנת לקבל מידע שימושי.

 פרטים ניתן לראות  בפרטי המסמך data.gov