הנשים בתכנות מופלות לרעה בשכר גם בארצות הברית

יום ב', 28 במרץ 2016

הנשים  בתכנות מופלות לרעה בשכר גם בארצות הברית ובכלל  פערי השכר במשק בין גברים לנשים עומדים על 32% לעומת 34% בשנים הקודמות

האתר  Glassdoor  פרסם מחקר  שמבוסס על נתוני שכר של כחצי מיליון עובדים, שבחן את פערי השכר המגדריים והסיבות להם בכל שוק התעסוקה המקצועי בארה"ב (נתוני המחקר לא עוסקים בעובדים לא מקצועיים, שלרוב משתכרים שכר מינימום).

בפילוח הממוקד יותר לפי מקצועות, נמצאות מתכנתות המחשבים (שכותבות תוכנה למחשבי מיינפריים) בראש הרשימה של המופלות לרעה. "תכנות מחשבים הוא אחד מהמקצועות היותר מסורתיים בתעשיית הטכנולוגיה", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" עורך המחקר והכלכלן הראשי של גלאסדור, אנדרו צ'מברליין. "יש בו יותר גברים ויותר עובדים מבוגרים מאשר במקצועות אחרים".

שלושה מקצועות אחרים מעולם הטכנולוגיה הגיעו גם הם לרשימה המפוקפקת של 15 המקצועים עם פערי השכר הגדולים ביותר: מעצבות CADמשתכרות כ-79 סנט לעומת דולר של גברים ונמצאות במקום השביעי, מפתחות משחקי וידיאו משתכרות כ-84 סנט לדולר ומחזיקות במקום ה-11, ונשות אבטחת מידע משתכרות כ-85 סנט לדולר ונמצאות במקום ה-13.

עם זאת, לא כל המקצועות בעולם הטכנולוגיה סובלים מכאלה פערים גדולים. מהנדסות תוכנה משתכרות כ-94 סנט לדולר, מפתחות אפליקציות מובייל כ-97 סנט לדולר, ויועצות מדיה חברתית אף נהנות מפערי שכר לטובתן, של 1.02 דולר לכל דולר של יועץ מדיה חברתית (אחד מ-11 מקצועות בלבד שבהם נשים משתכרות יותר מגברים).

לדברי צ'מברליין, ההבדלים בין המקצועות השונים קשורים בראש ובראשונה לגיל הממוצע של העובדים. "למקצועות עם עובדים צעירים יותר יש גם פערי שכר קטנים יותר", הוא אמר. "פערי השכר גדלים ככל שאנשים נמצאים זמן רב יותר בשוק התעסוקה".