הסכם רכש גומלין עם אינטל

יום ש', 3 בינואר 2015

בטקס שהתקיים במפעל של חברת אינטל בקרית גת, נחתם הסכם רכש גומלין בהיקף של 550 מיליון דולר בין הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (רשפ"ת)  וחברת אינטל.

זהו הסכם רביעי במספר, הנובע מהחלטת אינטל לשדרג את מפעל פאב 28 בקריית לטכנולוגיית ייצור מתקדמת.

זיוה איגר, המנהלת הנכנסת של החטיבה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה: "הסכם רכש הגומלין החדש צפוי לחולל השפעה כלכלית חיובית בקרב מאות ספקים קטנים ובינוניים בישראל."

"רכש גומלין מהווה פלטפורמה למינוף ההוצאה הציבורית לטובת המשק הישראלי, הן בהיבט של הכשרה ופיתוח ספקים מקומיים ותחרות בשוק המקומי והעולמי, והן במיתוגה של ישראל כיעד אטרקטיבי להשקעות זרות. משמעות ההסכם הינה הוספת אלפי מקומות תעסוקה וחיזוק עוצמתה הטכנולוגית של מדינת ישראל".

הסכם שיתוף הפעולה יחול בין 2015-2020. על יישום והפעלת ההסכם מלווה ומפקחת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (הרשפ"ת) שבחטיבה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי. היקף רכש הגומלין של חברת אינטל מתחילת התוכנית בשנת 2006 הינו מעל 6 מיליארד דולר.

איגר הוסיפה כי שיתוף הפעולה עם אינטל מהווה מודל לשימוש ברכש הגומלין לטובת שני הצדדים במגוון רחב של תחומי השקעה, החל מפעילות בתחום החינוך המדעי, דרך הכשרות מקצועיות, הכשרת ספקים מקומיים וכלה בפתיחת השווקים הבינלאומיים לתעשיה הישראלית. מודל זה מהווה את הבסיס לאיחוד שנעשה זה לא מכבר במשרד הכלכלה, בין הרשפ"ת למטה לקידום השקעות.

מנכ"ל אינטל ישראל מקסין פקסברג: "ההסכם הוא ביטוי נוסף לתרומה של אינטל ברכש ציוד, טכנולוגיות חדשות ומוצרים מתוצרת ישראל שפותחו בסיוע אינטל".