הענן מאיץ את כושר החדשנות של 92% מהארגונים

יום ב', 29 בפברואר 2016

י   ותר מ-90% מהתאגידים מאמינים שהענן משפר את קצב החדשנות שלהם ומאיץ אותה, כך חושף מחקר חדש של Oracle. המחקר, שנערך על ידי IDG Connect  עבור Oracle, גילה שכמחצית (51%) מהעסקים יגיעו לבשלות בענן תוך שנתיים, במהלכן החששות והשיקולים בנוגע למעבר לענן ישתנו.

המחקר הבינלאומי נערך באמצעות סקר מקוון בקרב 458 מקבלי החלטות - מנהלים בדרג סמנכ"ל ומעלה, ומנהלי ITבארגונים שונים המונים יותר מ-250 עובדים, במגוון סקטורים ותעשיות. 

 

באימוץ של ענן היברידי (המשלב בין ענן פרטי וציבורי), המחסומים המסורתיים, כמו חששות לגבי אבטחת מידע, מוחלפים בחששות תפעוליים כמו: ניהול ארכיטקטורות ITמרובות ורוחב הפס של הרשת. לעומת זאת, גורמים המקימים תשתיות ענן פרטיות ממשיכים לראות באבטחה את החשש העיקרי.

המשיבים מציינים גם את "תמיכתם של מקבלי החלטות עיקריים בעסק" בתור הגורם המרכזי בהצלחתן של תשתיות ענן פרטיות והיברידיות. כמו כן, הם סבורים שלהטמעת תשתיות ענן השפעה רחבה הרבה יותר, מעבר ל-ITבארגון, על פונקציות עסקיות לרוחב הארגון. נתונים אלה מראים שתפקידו של המנמ"ר (CIO) חשוב מתמיד, הן בתיאום ארכיטקטורות מרובות והן בהסברה יעילה של יתרונות הענן ברחבי הארגון או העסק.

 

בין הממצאים העיקריים של המחקר:

 

·         92% מהמשיבים אמרו שהענן מאפשר להאיץ את החדשנות בארגון; 73% אמרו שהוא עוזר בשימור לקוחות קיימים; ו?76% אמרו שהוא מסייע להם לזכות בלקוחות חדשים

·         אחד מכל חמישה עסקים (19%) הגיע ל"בשלות לענן", כאשר יותר ממחצית (51%) אמרו שהם יגיעו לבשלות תוך שנתיים.

·         המשיבים לסקר זיהו את אבני היסוד החשובות ביותר בהטמעות ענן היברידי מוצלחות, בהן: תמיכה של מקבלי החלטות עיקריים בארגון (29%), חיסכון בעלויות (25%) ובניית קשרים חזקים עם הספק (22%).

·         המחסומים הגדולים ביותר לאימוץ ענן היברידי הם ניהול ארכיטקטורות ITמרובות (60%), רוחב הפס של הרשת (57%) וקשרים עם ספק ה-IT(52%).

 

יוהאן דורויטר, סגן נשיא בכיר למערכות מהונדסות ב-Oracleאירופה, המזרח התיכון ואפריקה אומר: "הענן מגיע במהירות לבשלות, ואנחנו רואים שינוי באופן שבו תאגידים מבינים את היתרונות והמחסומים העיקריים באימוץ הענן. התחומים המסורתיים שמעוררים חשש רב, כגון: אבטחת נתונים ואמינות, מאבדים מחשיבותם, ומוזכרים למעשה דווקא כיתרונות עיקריים של אימוץ ענן על ידי רוב התאגידים.

"חששות מסורתיים אלה הוחלפו בדאגות תפעוליות, כולל: כיצד לנהל ארכיטקטורות ITמרובות ואיך להבטיח שלרשתות יש רוחב פס מספיק. בארגונים שמגיעים לבשלות בתשתיות הענן שלהם, חשובה יותר ויותר היכולת לנהל סביבת ענן ציבורית, פרטית והיברידית בתצוגה אחת אחודה." 

 

לדברי שרי צוק, מנהלת אגף Systems  באורקל ישראל: "גם בישראל אנו מזהים את המגמה: ארגונים המתמודדים עם האתגרים העסקיים שמציבה הכלכלה הדיגיטלית, מבינים את הצורך בענן כחלק מהפתרון, וכאמצעי המסייע ליישם חדשנות באופן מהיר יותר. עם זאת, חלק גדול מהתאגידיםעדיין לא בשלים, או אינםיכולים להשתמש בענן הציבורי, בין אם מסיבות של רגולציה ובין אם מחשש לזעזע את המערכת.

אותם לקוחות רוצים ענן פרטי לצורך אחד, וענן ציבורי לצרכים אחרים, ומעוניינים לנהל את כולם כאחד, בשקיפות ובתיאום מלא, תוך יכולת לנוע במהירות ובקלות בעת עומסי עבודה הלוך ושוב, במעבר חלק. זהו למעשה הענן ההיברידי, וכאן נכנסת "גישת ה-דו-קיום" של אורקל. גישה זו מתאפשרת הודות למה שמבדל את אורקל מכל ספק ענן אחר: השילוב ההנדסי בין טכנולוגיות תוכנה וחומרה היוצר מערך מושלם לארגוני Enterprise.

דו קיום פירושו, שארגונים המשתמשים באורקל יכולים לבחור -  באיזה קצב ירצו לעבור לענן, אילו אפליקציות הם רוצים להעביר לענן, וכמובן לאיזה סוג של ענן: פרטי, ציבורי או היברידי.בכלסביבה בה יבחרו, ניתןלנהל הכל כיחידה אחת, כיוון שכל מה שאורקל בונהבחומרה, בדאטה בייס, ובאפליקציות הוא בדיוק אותו הדבר כשהוא מיועד לשימוש במתקני הלקוח או כשהוא בשימוש בענן- אותם כלים, ובדיוק באותן טכנולוגיות."