הצלחה לחברות לביטחון המולדת בתערוכת מיליפול בפריס

יום ג', 17 בנובמבר 2015

המתח הבטחוני הרב נוכח התקפת הטרור של דאעש על פריז  מגביר מאד את הביקוש למערכות בטחון ואבטחה. כך נמסר בתערוכת מיליפול בפריס, האירוע הגדול והחשוב באירופה בתחום בטחון המולדת, המשמש כבמה המרכזית לשיווק מערכות אבטחה, ביטחון, לוחמה בטרור, מודיעין ואכיפת החוק. בתערוכה לקחו  חלק כ- 1000 מציגים ו – 25,000 מבקרים, אשר השנה, בצירוף מקרים מצער עסקו בחלק מאתגרי האירועים של הימים האחרונים.

כ-24 חברות ישראליות הציגו בביתן הלאומי של ישראל שהוקם בתערוכה על ידי מכון היצוא ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, עם מגוון טכנולוגיות ופתרונות בתחומים: 

אבטחת גבולות והגנה על תשתיות קריטיות,  ניהול ושליטה בערים חכמות, פתרונות לאכיפת חוק מודיעין ולוחמה בטרור, תקשורת ואלקטרו-אופטיקה ועוד.

לדברי רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא: "עם תחילת העבודה על התערוכה ותיאום הפגישות העסקיות עם גורמים וחברות רלוונטיות ברחבי העולם ראינו עליה בדרישה להיפגש עם חברות אשר להן טכנולוגיות לאבטחת גבולות. על רקע האירועים האחרונים אנו מצפים השנה להתעניינות גוברת מצד מדינות אירופאיות במוצרים ובשירותים שיוצגו בביתן הישראלי"

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ  מסר כי "ישראל, המתמודדת עם אתגרים בלתי פוסקים בשמירה על ביטחון אזרחיה, הפכה עם השנים לאחת המדינות המובילות בתחום ה-HLS, עם תעשייה בעלת מוניטין מוכח ויכולת להביא יצירתיות וחדשנות לתחום. 

בין החברות המציגות טכנולוגיות לאבטחת גבולות בביתן הלאומי:

רפאל – מציגה מכלול פתרונות טכנולוגיים להגנה על גבולות ביניהן: מערכות שליטה ובקרה, מערכות תצפית אלקרו-אופטיות, מגדלי שמירה, מכ"מים לאיתור רכבים ובני אדם חשודים ועוד.

קבוצת מר – מציגה פרויקטים של עיר חכמה/בטוחה, הכוללים פתרונות כגון מצלמות אבטחה מרשתות מתקדמות, רכבי משטרה חכמים, טכנולוגיות לזיהוי ואיתור אוטומטי של רכבים ועוד.

מיפרם –  מציגה מגוון פתרונות בתחום המיגון ואבטחת הגבולות

עוד מציגות בביתן הלאומי:A.C.S– המציגה פאוץ' חדשני לרימונים, המקצר את זמן שליפת הרימון ובכך משנה את כללי המשחק ויכול להציל חיים של חיילים ושוטרים ביחידות מיוחדות, נטליין– מציגה טכנולוגיית שיבוש תקשורת ((Jammingשמאפשרת איתור ונטרול מזל"טים, וכן החברות: עמיסל, בית אלפא, בולט פלייט, קומיוניטייק, אי איי סייט, פיברוטקס, גיאוספוטקס, גיטה טכנולוגיות, ITP Novex, ISPRA, ליאור טקסטיל, ממטקס, מוביליקום, אוקטופוס, פיקסיקס, פרו פור טק, רשת גרף, ווינטגו.

על פי הערכת מכון היצוא היקף יצוא בטחון המולדת לצרפת הסתכם בשנת 2014 בכ- 120 מיליון דולר. עוד מעריכים במכון כי בישראל פועלות כ-350 חברות בתחום ביטחון הפנים והגנת המולדת המייצאות בהיקף של כ- 1.5 מיליארד דולר בשנה.