הרכישה הגדולה ביותר של SAP

יום ב', 22 בספטמבר 2014
 
 
הרכישה הגדולה ביותר של SAP:
SAP מרחיבה את היצע פתרונות הענן שלה עם רכישת ענק של Concur ב- 8.3 מיליארד דולר/
 
SAP חתמה על הסכם לרכישת חברת Concur, העוסקת בתחום פתרונות לניהול נסיעות וניהול הוצאות (Travel & Expense) בענן. ל- Concur 23,000 לקוחות, 4,200 עובדים ו- 25 מיליון משתמשים פעילים ביותר מ- 150 מדינות. יחד יהיו לשתי החברות 50 מיליון משתמשים בענן – יותר מכל חברת ענן אחר.
 
עם רכישת Concur תהפוך הרשת העסקית הגדולה בעולם של SAP לרשת ענן המבצעת טרנזקציות בהיקף של 600 מיליארד דולר בשנה, ותשמש לביצוע מסחר אלקטרוני ביותר מ- 25 ענפים. עם רכישה זו SAP מכוונת לתעשיית הנסיעות העסקיות, שוק הנאמד ב-  1.2 טריליון דולר ברחבי העולם. 
 
מועצת המנהלים של Concur אישרה את העסקה, אשר צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של 2014 או ברבעון הראשון של 2015. מחיר הרכישה הוא 129 דולר למניה, המייצגת פרמיה של 20% בהשוואה למחיר המניה ב- 17 בספטמבר. שווי החברה נאמד ב- 8.3 מיליארד דולר. 
על פי חברת המחקר Dealogic מדובר ברכישה הגדולה ביותר שביצעה SAP, גדולה יותר מהעסקה לרכישת Sybase תמורת 7.1 מיליארד דולר ב- 2010. על פי Dealogic זוהי גם אחת מ- 10 עסקאות הרכישה הגדולות ביותר בענף התוכנה. 
 
Concur פיתחה פלטפורמה פתוחה לניהול כלל המרכיבים של הנסיעות בארגון, כגון טיסות, מלונות והשכרת רכב בדרך חדשנית ונוחה למשתמש. עם הוספת האקוסיסטם של הנסיעות הארגוניות למערכת Ariba ו- Fieldglass ולרשת העסקית של  SAP - תוכל SAP לתמוך בטרנזקציות של יותר מ- 10 טריליון דולר בשנה ברחבי העולם. בתחום ה- SMB, פתרונות Concur יהוו השלמה לפתרון ה – ERP  לעסקים בסדר גודל קטן ובינוני SAP Business One, במודל ענן , מבוססי SAP HANA.