כנסי CeBIT העולמי 2017-הרצה קדימה אל העתיד

יום ה', 22 בדצמבר 2016
 
מנהלים ואנשי מקצוע בכירים ברמה עולמית - כולם  יתכנסו בכנסי גלובל CeBIT בהנובר שבגרמניה. בחודש מרץ 2017. הכנסים ידונו בהתפתחויות האחרונות בתחומי העולם הדיגיטלי.
 
 
הנושא המרכזי של  הכנס העולמי CeBIT 2017 הוא  "ארץ ההרפתקאות - העולם הדיגיטלי," שבו
ידונו על מחוזות של מציאות מדומה, רובוטים דמויי אדם, בינה מלאכותית, האינטרנט של דברים ואפילו חיים בחלל. הכל במסגרת העולם הדיגיטלי.
 
הכנסים יהיו גם זירת מפגש  בי המקצוענים עם ספקי IT ומשתמשים, חברות אינטרנט ומשקיעים, ואת כילוב של מסר שיווקי דיגיטלי, מישמים  ואנשי חזון.
 
בין המרצים בכנסים הללו: 
נולאן בושנל, מייסד עטרי. בושנל הוא אחד האבות המייסדים של תעשיית משחקי וידאו ויש לו היסטוריה ארוכה של חונכות חברות סטארט-אפ בשטח המשחקים הדיגיטלים. היוזמה האחרונה שלו היא חברה בשם Brainrush מפתחת תוכנה חינוכית אשר משלבת-מציאות מדומה וטכנולוגית משחק וידאו.
 
פרופ 'הירושי אישיגורו, מנהל מעבדת הרובוטיקה Intelligent של אוניברסיטת  אוסקה, הוא רובוטיקאי יפני מוביל וסלבריטאי בינלאומי. בכנס גלובל CeBIT הוא יופיע יחד עם כפיל הרובוט המפורסם שלו. אישיגורו שולט ברובוט דמוי אדם דרך האינטרנט באמצעות תוכנת סינתזה ממשק ודיבור ותנועה ככל האדם.
 
טובי וולש, מאוניברסיטת ניו סאות 'ויילס בסידני, אוסטרליה, הוא אחד המומחים המובילים בעולם בתחום הבינה המלאכותית. וולש השיק עצומה הקוראת לחרם על נשק אוטונומי - או "רובוטי רצח" כפי שהם לעתים קרובות מכונים - והוא חסיד של צעדים רגולטוריים על מנת להבטיח כי הבינה מלאכותית משמשת כדי לשפר את חיינו ולא לפגוע בנו.
 
אדריאן דוד Cheok, פרופסור מחשוב  כולל באוניברסיטת לונדון ומנהל המעבדה למציאות מעורבת בסינגפור, גילה כי הלשון יכולה לחוות טעמים שונים פשוט על ידי שינוי התדר של זרם חשמלי העובר דרך סדרה של אלקטרודות .זהו ניסיון של  "מזון וירטואלי".
 
Bas Lansdorp הוא איש חזון מסוג אחר. הוא מייסד שותף של "מאדים אחת" - פרויקטים בתעשיית החלל. מטרת מאדים אחת היא להקים התיישבות אנושית קבועה על מאדים עד 2027. קבוע, בבית גידול מיוחד.