השקעה של 134 מיליון יורו ב-89 פרויקטי מחקר בינלאומיים

יום ג', 12 באפריל 2011

ראשי תוכנית EUREKA  מ-40 מדינות באירופה אישרו במפגש הנשיאות הישראלית שהתקיים בחיפה ובנצרת השקעה של 134 מ' יורו ב-89 פרויקטי מו"פ בינלאומיים

ב-14 מן הפרויקטים משתתפות חברות ישראליות . 

ראשי EUREKA, התכנית הגדולה ביותר באירופה לשיתוף פעולה בינלאומי בתחום המו"פ התעשייתי,  אישרו תמיכה ב-89 פרויקטי מו"פ משותפים בהיקף של 134 מיליון יורו. נציגי EUREKAמ-40 מדינות באירופה אישור את הפרויקטים ביום חמישי האחרון, במפגש השלישי אותו אירחה הנשיאות הישראלית של תוכנית המו"פ האירופית במסגרת שנת הנשיאות.

ד"ר אלי אופר, יו"ר הנשיאות הישראלית של EUREKA, אירח את המפגש שהתקיים בחיפה ובנצרת, יחד עם ראש עיריית חיפה יונה יהב וראש עיריית נצרת ראמז ג'רייסי.

71 מן הפרויקטים אושרו במסגרת תוכנית Eurostars, יוזמה משותפת של EUREKAוהנציבות האירופית, התומכת בחברות בגודל קטן ובינוני. ב-14 מן הפרוייקטים משתתפות חברות ישראליות. הפרויקטים עוסקים במגוון רחב של תחומים, ביניהם אנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות בתחום ה-agrofood, ביוטכנולוגיה, פיסיקה ומדעים מדויקים,ITואלקטרוניקה, יצור תעשייתי.

מאז החלה שנת הנשיאות הישראלית של EUREKAביולי 2010, בראשותו של ד"ר אלי אופר, המדען הראשי לשעבר, אישרו ראשי  התכנית תמיכה  בכ-200 פרויקטי מו"פ חדשניים,  אשר יבוצעו ברחבי אירופה, בסך של יותר מ-280 מיליון יורו. ההשתתפות של חברות ישראליות מגיעה לשיעור של 15% ממספר הפרויקטים , על אף שישראל היא רק אחת מארבעים המדינותהחברות ביוריקה.

מנהל שנת הנשיאות של EUREKA, ישראל שמאי אומר כי: " התמיכה של EUREKA   בפרויקטי המו"פ התעשייתי נועדה לסייע לחברות למצות את הפוטנציאל העסקי של המוצרים שהם מפתחים, ולסייע להם להגיע לשוק עם פתרונות מסחריים. זה מה שהופך אותה לתכנית הסיוע המועדפת על התעשיות באירופה לשיתופי פעולה בינלאומיים בתחום המו"פ".

 במפגש התארחו גם יזמים ותעשיינים ערבים ויהודיים מהגליל, בהם סעיד נסרי, מנכ"ל חממת NGT,  טארק עוואד, מנכ"ל עוואד גז ;אסף ברנע, מנכ"ל חממת המים כינרות; קלרה אורן, מנכ"לית חממת הקלינטק; אינאס סעיד, מנכ"ל גליל סופטוור; באדר מנסור,  מנכ"ל נסדק בע"מ 

בזכות היותה אומה של חדשנות ויזמות, נבחרה ישראל לעמוד השנה בראש הנשיאות של תוכנית המו"פ האירופית: EUREKA.