התחרות בתחום תשלומי עסקאות אלקטרונים מאובטחים מחריפה

יום א', 18 בינואר 2015

גוגל עשויה  לפתוח עוד חזית במלחמתה עם אפל בתחום תשלומים ניידים.
ענק האינטרנט  מדווח על שיחות לרכישת חברת  Softcard, חברה המסייעת לאנשים לשלם עבור דברים באמצעות המכשירים הניידים שלהם, על פי דיווחים על ידי TechCrunch של וול סטריט ג'ורנל.

מדובר ככל הנראה במיזם משותף בין הספקים AT&T, Verizon     ו-T-Mobile-שאמור לכלול בשלב ראשון היקף של פחות מ-100 מיליון דולרים.
Googleו-Softcard סרבו להגיב עלהמכירה האפשרית.

יש פתרונות  אגרסיבים יותר מגוגל בתחרות בתשלומים ניידים. הטכנולוגיה מאומצת גם על ידי חברות בעמק הסיליקון בתקווה להרחיב עסקים ולמכור מכשירים או שירותים בתעשייה הפיננסית הרווחית.

PayPal, אחת מחברות התשלומים המוצלחות ביותר, נמכרה ל- eBayבשנת 2002תמורת 1.5 מיליארד דולרים. מאז, חברות קטנות וגדולות, הנעות בין אמזון לפייסבוק הפכו לשירות תשלומים, במיוחד באינטרנט.
אפילו אפל הציגה חבילה מיוחדת ששיווקה בחודש אוקטובר. פחות מ-72 שעות לאחר הופעת הבכורה שלה, מיליון כרטיסי אשראי לשימוש בשירות.
יש לענקי הייטק כמו אפל וגוגל סיבה טובה להשקיע בתשלומים מקוונים מאובטחים. עד לשנת 2019, צרכנים יקנו בשווי של סחורות בשירותי תשלומים ניידים, ב-142 מיליארד דולר, על פי חברת מחקר פורסטר.

בעבר  Google היתהאחת החברות הראשונות להציע תשלומים ניידים, עם שירות שנקרא ארנק, אבל ההצעה לא הצליחה לצבור תאוצה בקרב הצרכנים.
חברות Wirelessהגיבו  בשירות שלהן בשם Isis, אבל כאשר חמושי דאעש החלו להשתמש באותו הכינוי כקיצור למיליציה "מדינת עיראק וסוריה האסלאמית" בשנה שעברה, החברה החליטה למתג את עצמה מחדש  כ-Softcard.
השירות שלה עדיין נאבק לתפוס מקום בשוק . החברה אמרה שפיטרה יותר

מ-60 בני אדם  תוך ביסוס המבנה הארגוני שלה. ופועלת לצמצום עלויות ולחזק את עסקיה.