וואווי תקים מרכז פיתוח חדש בארץ

יום ב', 19 בדצמבר 2016
 
ענקית התקשורת מתכוונת לרכוש את הסטארט?אפ הישראלי המתמחה באבטחת מידע ב?50 מיליון דולר. הרכישה תאפשר לוואווי להקים בארץ מרכז פיתוח ראשון מסוגו לבסיסי נתונים בענן, אחרי שבמשך שנים ניסתה להסוות את פעילותה בישראל
 
ענקית התקשורת הסינית וואווי (Huawei) מצויה במשא ומתן מתקדם לרכישת הסטארט?אפ הישראלי הקסטיר (Hexatier), כך נודע ל"כלכליסט". שווי העסקה מוערך ב?50 מיליון דולר. בעקבות הרכישה מתכוונת ענקית הטכנולוגיה הסינית להקים בישראל מרכז פיתוח ראשון מסוגו לבסיסי נתונים בענן. הרכישה של החברה הישראלית המתמחה באבטחת מידע של בסיסי נתונים תאפשר לחברה הסינית להקים בארץ מרכז פיתוח משמעותי שלחברה הנרכשת יהיה חלק גדול בו.
 
התוכנה של החברה הישראלית משלבת בין מערכות אבטחת מידע למערכות ניטור ופיקוח ומאפשרת למנהלים לדעת מה עושה כל משתמש בארגון, האם הוא מורשה, לאיזה מידע הוא נחשף והאם היתה פריצה. מנכ"ל הקסטיר הוא דן דינר שהחליף את אמיר שדה, המנכ"ל הקודם שמשמש כיום יו"ר. החברה יושבת בתל אביב ומעסיקה כ?40 עובדים. בנוסף למרכז בתל אביב לחברה יש משרדים בקליפורניה ובבוסטון.
 
בנובמבר ביקר בישראל מייסד ומנכ"ל וואווי, המיליארדר רן ג'נגפיי, יחד עם משלחת של בכירים מהחברה. לפי הערכות, בעת הביקור נפגש רן עם בכירי הקסטיר והמשא מתן לרכישה תפס תאוצה. המהלך מאשש את ההנחה כי ביקורו של רן היה בבחינת פתיחת דף חדש של החברה ביחסיה עם ישראל, לאחר שבמשך שנים נמנעה להצהיר באופן מפורש שיש לה פעילות בארץ.
 
לוואווי הסינית יש כיום בישראל שני מרכזי פעילות. טוגה נטוורקס שמעסיקה מעל ל?200 מהנדסים בהוד השרון ומנוהלת על ידי איציק מלובני. טוגה נטוורקס מפתחת מוצרי תקשורת כמו מתגים וראוטרים לחברות טלקום, ובשנים האחרונות גם החלה לפתח מערכות אחסון ענן ויישומים שונים למרכזי נתונים (data centers) מבוססי ענן. הזרוע השנייה היא בשיווק מכשירי מובייל באמצעות חברת אלפא נטוורקס שנמצאת במו"מ לרכישתה על ידי אלקטרה. מהקסטיר סירבו להגיב.