וורד יסייע להבאת מידע

יום ב', 8 באוגוסט 2016

עדכון חדש ב-Word יסייע בריכוז מידע.

העדכון האחרון למעבד התמלילים של מיקרוסופט מיועד לסייע בריכוז  קל  של מקורות - 'Researcher' ו- 'Editor'

 

מדובר למעשה בסרגל שמסנן תוצאות חיפוש רלוונטיות בהסתמך על גרף הידע של מנוע Bing. הגרף מסייע לקבוע אילו תוצאות יוצגו, בהסתמך על הקשרים סמנטיים. מיקרוסופט הגדירה מראש קבוצה של מקורות ידע מהימנים אשר מופיעים ב-Researcher וניתן להיעזר בהם בכתיבת עבודות (וויקיפדיה, לדוגמה, אינה חלק מהקבוצה). כשמשתמש בוחר להשתמש באחת התוצאות – לצטט מתוך ספר, למשל - Researcher מכניס אוטומטית הערה ביבליוגרפית מתאימה לה.

 

מאגר הידע עדיין מצומצם בהיקפו, אך בחברה מבטיחים שבקרוב יוכנסו אליו תכנים מאנציקלופדיות, ספרי היסטוריה ומחקרים מדעיים ובריאותיים.

 

 

הכלי השני שמצטרף ל-Word נקרא Editor, והוא למעשה גרסה מתקדמת של מנגנון בדיקת האיות בתוכנה, אשר מבוסס על למידה חישובית. ייעודו הוא לשפר את סגנון הכתיבה של המשתמש. לשם כך הוא מאתר שגיאות כמו שימוש לא מדויק בצירופי לשון, חזרה על מילים או משפטים ארוכים שלא לצורך. בשלב מתקדם יותר, כך טוענת קבוצת אנשי השפה שמתחזקת אותו, הכלי אף יספק הצעות כתיבה משלו.


 

 

הכלים החדשים זמינים לכל בעלי Office365. עדכון יולי כולל גם שיפורים קלים לתוכנות Outlook ו-PowerPoint, כך שלראשונה מאפשרת להכין מצגת שאינה לינארית, כלומר שמאפשרת לנווט בין כל השקופיות בחופשיות.