וירגיניה רומטי מנכ"ל ונשיאת יבמ

יום ה', 27 באוקטובר 2011

מועצת המנהלים של יבמ בחרה את וירג'יניה רומטי (54 )  למנכ"ל ונשיאת יבמ.
המינוי ייכנס לתוקף בראשית 2012. באותו מועד, תיכנס רומטי גם לשורות מועצת המנהלים.
עד עתה, כיהנה רומטי בתפקיד סגן נשיא בכיר ומנהלת קבוצת המכירות, השיווק והאסטרטגיה. בתפקידה החדש, היא מחליפה את סאם פאלמיסאנו, שהגיע לגיל 60, אשר כיהן כמנכ"ל יבמ מאז שנת 2002. פלמיסאנו ימשיך לכהן כיו"ר מועצת המנהלים.

עם פרסום המינוי, אמר פלמיסאנו כי "ג'יני רומטי הובילה בעשור האחרון בהצלחה כמה מתחומי העסקים החשובים ביותר של יבמ, החל מהקמת יחידת השירותים העסקיים של החברה ועד לבניית היחידה לשווקי צמיחה". לדבריו, "החשיבה האסטרטגית לטווח ארוך של רומטי והתמקדותה הלקוחות ניכרים בכל מיזמי הצמיחה של יבמ, החל ממחשוב ענן ומחשוב אנליטי עסקי ועד למסחור הטכנולוגיות של ווטסון".

במהלך כהונתו של פאלמיסאנו, יצאה יבמ משוק מוצרי הצריכה ובכלל זה מחשבים אישיים, מדפסות וכונני דיסקים – והגדילה משמעותית את השקעותיה בעסקים המאופיינים בערך מוסף גבוה ובטכנולגיות מתקדמות. פלמיסאנו הוביל התרחבות משמעותית של יבמ בשווקים צומחים דוגמת סין, הודו, ברזיל הודו ורוסיה, תוך שהוא הופך את יבמ מחברה רב לאומית לחברה כלל-עולמית משולבת. בשנת 2008, השיק פאלמיסנו את מיזם העולם החכם של יבמ, המתווה את אסטרטגיית ההתפתחות של החברה בעידן החדש של טכנולוגיות המידע וההיערכות להשפעתן על העסקים והחברה האנושית בכלל.


תחת ניהולו של פאלמיסאנו, רשמה יבמ שיאי רווח לפני מס, רווח למניה, ותזרים מזומנים חופשי. הרווח למניה גדל בתקופתו בשיעור של כמעט פי חמישה, כאשר במקביל השקיעה יבמ יותר מ- 50 מיליאד דולר במחקר ובפיתוח.
רומטי הצטרפה ליבמ בשנת 1981 כמהנדסת מערכות. היא בעלת תואר בוגר במדעי המחשב ובהנדסת חשמל בהצטיינות יתרה באוניברסיטת נורת'ווסטרן.