זיהוי סמארטפון באצבע

יום ג', 2 בספטמבר 2014

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

העתונות המקצועית מוסרת כי חברות רבות ובהן המובילה  Synaptics, מנסות לקדם את נושא הזיהוי בטלפונים חכמים בעזרת קוראי טביעת אצבע. הנושא הפך חריף נוכח הגניבות הרבות שלמכשירים והצורך באבטחת הגישה למאגרי המידע שבהם.

כבר לפני מספר חודשים עוררה אפל תשומת לב ליתרונות של פתיחת והפעלת טלפון חכם עם טביעת האצבע, כאשר הציגה קורא טביעות אצבע על S5iPhone. בחודש פברואר, סמסונג חשף גלקסי S5,  עם קורא טביעות אצבע משלו.

מנכ"ל Synapticsריק ברגמן מאמין שטלפונים חכמים עם קוראי טביעת אצבע לזיהוי יציפו את התצוגות בתערוכת Mobile World Congressהבאה, עם חיישנים שונים.

"סמסונג היא הלקוח הגדול ביותר שלנו, אבל אתה רואה הרבה יצרנים אחרים עם יכולות קריאת טביעת אצבע,"  אמר ברגמן בראיון. העלויות יורדות, וטלפונים חכמים יותר high-endו-midtierיקבלו קוראי אצבע שלהם, הוא הוסיף.

Synaptics כבר מייצרת  חיישני טביעת אצבע לגאדג'טים אלקטרוניים שונים. היא מספקת את החיישן שנמצא בS5גלקסי ו-HTC One  מקס,  אפל משתמשת בקורא שלה, שנבנה על ידי חברה בשם AuthenTec, שנרכשה על ידה בשנת 2012.

ברגמן מודה כי קוראי טביעת אצבע יכולים להיות טובים יותר, והוא אמר שהלקוחות הראו תסכול מסוים איתם. בעוד המחקר של החברה שלו מראה כי יש גם שגיאות כאשר מדובר בחיישני טביעת אצבע.

Synaptics  עובדת על שיפור הקוראים, תחילה על ידי צמצום העיכוב בשבריר שניה בין הלחיצה על החיישן והתגובה של הטלפון.

הזדמנות נוספת שברגמן רואה היא עם האינטרנט של דברים, או המושג שכמעט כל אובייקט יהיה מחובר באינטרנט ויהיה מסוגל לתקשר עם אחרים. "מה שהופך את המכשירים הללו מתאימים וקלים יותר לשימוש הם חיישנים שהופכים אותם אינטואיטיבים."

יש גם טיפול בנושא של זיהוי בעזרת ניתוח תנועת ומבנה העין. אך נושא זה עדיין בחיתוליו.