זיסאפל מזהיר כי ישראל נשארת מאחור

יום ו', 16 בדצמבר 2011

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

"בשעה שקברניטי ישראל מתהדרים בתעשיית ההי-טק שלנו , אין הם מודעים לעובדה כי אנו נמצאים במהלך של ירידה בכל מה שנוגע להכשרת מהנדסים ומומחי  מחשבים ותקשורת.

בינתיים אנו קוצרים את יבול ההשקעות  בעבר בחינוך ועידוד מחקר ופיתוח אך קיטון ההשקעות הלאומיות בשנים האחרונות  וחוסר יעילותן יביאו לנסיגה חמורה בתחומי תעשיות ההי-טק של ישראל. יש לנו מתחרים  מצטיינים לא רק באסיה ובארצות הברית הרחוקות אלא גם במזרח התיכון לידינו, בארצות ערב".

כך הזהיר התעשיין הותיק ומי שמנווט את תחום האלקטרוניקה והמחשוב  בהתאחדות התעשיינים יהודה זיסאפל בהרצאה שנשא במועדון המסחרי של תל אביב.

 

ואמנם, בדיקת  SoftNews מעלה כי בשנים האחרונות מתחוללת מהפכת ענק בתחומי יצור הי-טק במדינות איחוד  האמירויות שלחופי המפרץ הפרסי.

ממשלת דובאי אף מציעה באחרונה עוד הטבות לחברות זרות שישקיעו בתחומי חומרה תוכנה ותקשורת.

היא כבר רושמת לזכותה השקעות ובניה של מאות (!) חברות זרות באיזור הפטור ממכס שלה.

איזור הסחר החופשי דובאי סיליקון אואזיס (DSO) מהווה מרכיב מרכזי בתוכנית ממשלת דובאי להקים מערך ייצור בטכנולוגיה  עילית עבור איחוד האמירויות. DSO הוא אחד האזורים  עם הצמיחה המהירה ביותר באיחוד זה.

בחינת הרשימה מראה מאות חברות בתחומי  תעשיות עתירות ידע, פיתוחי  סלולרי  ואינטרנט, מרכזי נתונים, ערביזציה של תוכנות, לוקליזציה טכנולוגיות, ייצור מוליכים למחצה פיתוח תוכנה, מרכזי שירות.


DSO  הוא ביתן של כמה מחברות הטכנולוגיה המוכרותם ביותר  בעולם, ביותר  בעולם, כולל

פיליפס,

Fujitsu

AMD

Synopsys    

Western Digital

ממשלת דובאי מציעה למשקיעים המעוניינים שורת מהלכי עידוד וחבילת תמריץ מדהימה הכוללת בין היתר  פטור ממס בשיעור של  100% ואפשרות לבעלות זרה של 100%, יחד עם סיוע בקרקע, בניה וגיבוש החברה בתנאים המקומיים, חסות ממשלה, שירותי תמיכה, וכו'.

שיטת DSO לא רק מבטיחה כי אזור הסחר החופשי יספק  את השירותים הטובים ביותר, כולל תשתיות, אלא גם מבטיחה כי העסקים יקבלו את ההטבות במהירות  כולל כל הרשיונות  והרישומים הדרושים.