חברת אנרגיה גרמנית מקימה פעילות חדשנות בישראל

יום ד', 25 במרץ 2015

חברת האנרגיה הגרמנית RWE AG, אחת מחמשת חברות החשמל והגז הגדולות באירופה, מקימה מרכז חדשנות בישראל, במטרה לאתר טכנולוגיות מקומיות על מנת ליצור שיתופי פעולה אסטרטגיים. החברה מינתה את מיקי שטיינר, לשעבר מנכ"ל SAP Labs לראש הפעילות בישראל. מטרת החברה להכיר את הטכנולוגיות הקיימות והמפותחות בישראל, ולקיים שת"פ אסטרטגיים עם חברות אשר להן טכנולוגיות שיסייעו לה לקדם את פעילותהוכן להרחיבה לתחומים נוספים, מעבר לתחום העיסוק הנוכחי שלה.

 

נמסר כי חברת RWE נמצאת באחרונה בתהליך של שינוי, בעקבות ההחלטה האסטרטגית שקיבלה להרחיב באופן הדרגתי את המודל העסקי שלה מעבר לייצור ואספקת אנרגיה וניהול הרשת, על מנת להתמודד עם השינויים החלים בשווקי האנרגיה. החברה מתכננת גידול בתחומים חדשים ומתפתחים הנושקים לפעילותה הנכחית, כגון Smart Home, Smart Grid, שימוש ב"ביג דאטה" להיכרות ומימשק עמוק יותר עם לקוחותיה, ויכולת לניהול רשתות אנרגיה מקומיות.

את ההתפתחות הזו מבצעת החברה תוך חיפוש חדשנות מחוץ לגבולותיה הנוכחיים. בשל כך, החלטתה לפתוח נציגות בישראל הינה אסטרטגית, מתוך רצון להיות בשטח וליצור קשר ישיר עם האקו-סיסטם הישראלי. זאת במטרה למצוא הזדמנויות לשיתופי פעולה אסטרטגיים, ולאתר טכנולוגיות חדשניות אשר יוכלו להעשיר את פעילותRWE  ולתרום ללקוחותיה.

 

דר' אינקן בראונשמידט, מנהלת החדשנות בחברה"בהמשך לאסטרטגיה החדשה שלנו, ובשל המודעות שלנו ליצירתיות שקיימת בתעשיה הישראלית וליכולות הגבוהות בתחומי המחשוב והסייבר, אנחנו מאמינים ומצפים שנוכל להפיק רבות מהחדשנות הישראלית כדי למנף את הפעילויות שלנו בתחומים החדשים אליהם אנו פונים. ההחלטה להתחיל את הפעילות בישראל היא החלטה אסטרטגית שתתן לנו גישה ישירה ודיאלוג ישיר עם השוק והחדשנות בישראל, ע"י נוכחות מקומית בשטח שתוכל לזהות ולקיים דיאלוג עם יזמים וחברות רלוונטיות. היות ומטרתנו העיקרית היא לפתח מודלים עסקיים חדשניים ושונים מאלה הנוכחיים אנו רוצים ליהנות מהחשיבה מחוץ לקופסה שקיימת כאן, ושכבר הספקתי לפגוש בביקורי כאן, ולהתחבר לחברות סטרטאפ לתועלת שני הצדדים".

 

אודות מרכז החדשנות בישראל:

כחלק מהדיאלוג עם פוטנציאל חדשנות חיצוני לחברה החליטהRWE  לפתוח מרכז חדשנות בישראל. המטרה העיקרית היא לייצר נכחות בשטח עצמו בארץ, שתוכל ליצור חיבור ישיר עם הסביבה החדשנית והתוססת הקיימת בישראל, מתוך מטרה לייצר שותפויות עסקיות וטכנולוגיות שיעשירו את ההיצע של RWE  ללקוחותיה. התחומים העיקריים בהם יתמקד המרכז הישראלי הם: Big Data, Smart Home, Smart Grid, Holistic Energy Management, Digital Customer Interaction.