חברת החשמל מקימה ענן פרטי

יום ב', 3 במרץ 2014


BMC ומטריקס השלימו הקמת תשתית לשלב ראשון של פרויקט ענן פרטי, במסגרת "פרויקט רענן" בחברת החשמל. הפרויקט, שעלה לאויר במהירות שיא של שלושה וחצי שבועות, הוא השלב הראשון בדרך להגשמת החזון של חברת החשמל להקים ענן פרטי לכלל שירותי התקשוב של החברה. במסגרת הפרויקט הוטמעה מערכת ניהול הענן של BMC  שתסייע לנהל את התהליכים הפנימיים  של חברת החשמל כולל מערך התוכנה, החומרה והתשתיות. הפרויקט עלה לאויר בימים אלה.

הענן הפרטי יסייע לחברת החשמל לייעל את מערך הפיתוח שלה ולהפוך אותו למהיר יותר. בנוסף, הענן הפרטי יסייע לייעול תהליכי המיחשוב הפנימיים כדי שיאפשרו לחברה לתת שרות טוב יותר ללקוחותיה, כולל מערך יעיל יותר של חשבוניות ותהליכים משופרים. 

בפרויקט הוטמע פתרון Cloud Lifecycle Management)  CLM) של ,BMC שמסייע ביצירת סביבת ענן פרטי ומנהל אותה. המערכת תנהל את מחזור חיי הענן, כולל בניית הענן וניהולו השוטף, ניהול התהליכים להזמנת שירותים דרך פורטל בשירות עצמי הכולל קטלוג שירותים, והקצאה ושחרור דינמיים של המשאבים הנדרשים.

בנוסף הוטמעו כלי אופטימיזציה ותפעול הענן  להבטחת זמינות משאבי הענן, נצילות מכסימאלית של משאבים, רמות שירות לאפליקציות הרצות על הענן, ניהול פרו-אקטיבי לאיתור ומניעת תקלות  וכלי בקרה לניהול תהליכים שיבטיחו עמידה ביעדי ההכנסות ועלויות הענן, ועמידה בסטנדרטים ותקנות עבור תשתיות הענן והאפליקציות הרצות על הענן.