חברת פוליקום הגיעה לסוף דרכה העצמאית

יום א', 17 באפריל 2016
חברת פליקום - שניצבה בפני זעזועים  גדולים בתקופה האחרונה יוצאת מהמשחק עם מכירתה לחברת מיטל הקנדית.
בין היתר גם סגרה החברה  את מרכז הפיתוח שהיה לה בישראל. 
   
פוליקום, שהפכה לשם נרדף למערכות המתמחות בניהול שיחות ועידה במשרדי חברות ועסקים, מגיעה לסוף דרכה העצמאית בעידן שבו שירותי תקשורת עוברים לאפליקציות ולענן.
ככל שארגונים יותר להעביר שירותי התקשורת שלהם מעל לרשתות IP ושירותים מבוססי ענן, רואים כמות הולכת וגדלה של קונסולידציה בחברות של ועידות חוזי וממסרים מסורתיים.
וכך פוליקום - החברה האמריקאית הוותיקה לקראת השלמה של מכירה למיטל (Mitel) הקנדית בתמורה ל-1.96 מיליארד דולר, בעסקה שמשלבת מניות ומזומן. עם זאת, השינוי במחיר המניות של החברות משקף כעת לרכישה שווי של 1.8 מיליארד דולר.
קודם לכן נמסר כי מנכ"ל פוליקום פורש בשל אי סדרים בהוצאות החברה.
 
שווי העסקה המקורי מגלם פרמיה של 22% על שוויה של פוליקום כפי שנקבע בין הצדדים, בהתחשב במחיר המניה שלה ב-5 באפריל. בכל זאת, העסקה צפויה להיחתם ככל הנראה רק ברבעון השלישי של השנה ובסופה צפויים בעלי המניות של פוליקום להחזיק 60% מהחברה הממוזגת. חוסר האמון של ציבור המשקיעים  ברכישה זו התבטא בכך שבאחרונה ירדה במסחר מניית פוליקום בכ-2% ואילו מניית מיטל צנחה בקרוב ל-10%.
 
כבר כאשר סגרה ללא הסברים את מרכז הפיתוח שלה בישראל לפני כחצי שנה ופיטרה את 200 העובדים שבו, ניכר היה שהחברה מחפשת דרך חדשה.
יצוין, כי הסגירה של מרכז הפיתוח בהישראל מראה עד כמה נמוכה המחויבות של חברות זרות למשק הישראלי - לידיעת כל חוגגי האקזיטים.