חודשו תשתיות התקשורת בבית חולים כרמל

יום א', 5 באוגוסט 2012

                                 

בינת יישום מערכות, מקבוצת רד-בינת, ביצעה פרויקט הקמת תשתיות תקשורת ומערכות בקרה ומיגון בדאטה סנטר החדש בבית חולים כרמל בחיפה. הפרויקט, המוערך ב- 850 אלף ש"ח, החל בתחילת שנת 2012  והסתיים לפני כחודשיים.  

ביה"ח כרמל איחד את חדרי השרתים השונים לכדי דאטה סנטר אחד, חדיש ומשוכלל, אשר   אובזר בארונות שרתים ומערכות קירור  APC וצויד במערכות שליטה והגנה על טמפרטורה, לחות, בטחון ומניעת הצפה.  במסגרת הפרויקט בוצעה פריסה חדשה של סיבים אופטיים מתקדמים מסוג OM3, מריכוזי המשנה במחלקות בית החולים אל הדאטה סנטר החדש, וכן חיבור של מערכת הבקרה החדשה למערכת הבקרה הראשית של בית החולים.

ארונות התקשורת והשרתים החדשים צוידו בכבילה ואביזרי קצה מהמתקדמים בתחום ובמערכות קירור "InRow". הציוד שהותקן בטופולוגית "שדרה חמה", מאפשר קירור אופטימאלי של הציוד האקטיבי, תוך חסכון בעלויות וצמצום השימוש באנרגיה.  

שוש לבבי, מנהלת מחלקת או"ש ומיחשוב, בית חולים כרמל: "ביה"ח עבר לשימוש מלא בתיק הרפואי הממוחשב לפני כחמש שנים, אך חדרי השרתים הישנים סבלו מתשתיות לא מספקות והתקשו לעמוד בעומס. הדאטה סנטר החדש גדול פי 2.5 מחדרי השרתים הישנים והטכנולוגיה החדישה המותקנת בו הגדילה את הקיבולת ב-150 אחוז. כעת, ניתן  מענה טוב יותר לצורכי המחשוב המתקדמים שלנו, עם יכולת גידול עתידית".  

דני לביא ,סמנכ"ל שלוחות ארציות, בינת יישום מערכות: "קיבלנו לידינו פרויקט מאתגר , שהצריך התמודדות לאורך כל הדרך עם בעיות מורכבות בתחום תשתית התקשורת ומערכות הבקרה ועם מגבלות לוח זמנים. פעלנו  באינטגרציה ושיתוף פעולה מצוין עם גורמי המחשוב, הפיקוח, והאחזקה של בית החולים כרמל, כמו גם עם גורמי שרותי בריאות כללית".

משה ברגר, מהנדס בית חולים כרמל: "בנייתו של דאטה סנטר חדש הייתה כה חיונית, עד כי נאלצנו לבצע שינוי ביעוד של מספר שטחי בינוי, לטובת הקמת הפרויקט. השטחים שהוקצו, תשתיות החשמל שתוכננו ומערכות מיזוג האוויר מספקים מענה מיידי לצורכי בית החולים, ובד בבד בנויים לתמיכה בכל התפתחות עתידית בשנים הבאות".