הורחבה חוות שרתים לבזק בינלאומי

יום א', 19 באפריל 2015

 

בזק בינלאומי הכפילה את שטחו של מתקן הדאטה סנטר שלה, בפרויקט בן שנה וחצי שהסתיים באחרונה. היקפו הכספי עומד על מיליוני שקלים.

הפרויקט, שבוצע על ידי החברות APC מבית שניידר אלקטריק ומגלקום, כלל הרחבה של חוות השרתים התת קרקעית של החברה ביפו בכ-1,000 מ"ר נוספים. הרחבה זו מתווספת לכ-1,500 מ"ר שכבר קיימים במתקן, המאפשר חיבור של שלוש חוות השרתים המרכזיות של החברה בישראל לרשת בינלאומית מגובה ושרידה. רשת זו כוללת שבעה אתרים נוספים ברחבי העולם ומבוססת על הכבל התת ימי שמפעילה בזק בינלאומי, שמגיע פיזית עד לנקודת הנחיתה בחווה ביפו.

בכדי להביא את חוות השרתים לכדי רמת שרידות גבוהה, הטמיעו APCמבית שניידר אלקטריק ומגלקום, שתי הזנות חשמל נפרדות, מתחנות השנאה שונות, בתוואים שונים; שני מקורות מים נפרדים למיזוג האוויר. כמו כן, הפרויקט התאפיין בנוסף בהיבטים ירוקים: במהלך התכנון הושם דגש על בנייה של תשתיות חשמל ואנרגיה בנצילות גבוהה.

מעבר לכמה מעגלי אבטחה פיזיים בחוות השרתים התת-קרקעית והממוגנת, מערכות האבטחה במתקן משולבות גם בדלתות ארונות השרתים עצמם. באלה מותקנת מערכת ביומטרית לכל לקוח, הכוללות ידיות חשמליות מבוקרות וגלאים מתקדמים. המערכת מאפשרת לבקר את מצבם של כלל ארונות השרתים בזמן אמת, לצד עדכון הלקוחות באופן אוטומטי ומיידי.

לדברי שגיא קוז'וך, סמנכ"ל טכנולוגיות המידע של בזק בינלאומי, "החוות של החברה בכלל וחוות השרתים ביפו מותאמות לפתרונות התאוששות מאסון ויש בהן הקפדה על התקנים הגבוהים ביותר – כולל רעידות אדמה, הצפות, כיבוי אש, מיגון מהדף טילים, קיימות ועוד. בנוסף, קיים בה חיבור מהיר ורחב אל שדרת האינטרנט הישראלית והעולמית, באמצעות הכבל התת ימי שבבעלות בזק בינלאומי. רשת חוות השרתים מרחיבה ומשלימה את פתרונות המחשוב המסופקים על ידינו לכל צורך עסקי או טכנולוגי".