חוקר ממעבדת המחקר של יבמ קיבל את התואר היוקרתי IBM Fellow

יום א', 19 באפריל 2015

 


ד"ר מייקל פקטור, חוקר ממעבדת המחקר של יבמ בחיפה, הוא אחד מ-10 עובדים מובילים של יבמ שקיבלו  בימים אלה את התואר IBM Fellow. זהו התואר הטכנולוגי, הייחודי והיוקרתי ביותר שהחברה מעניקה לעובדיה בעלי הרעיונות החדשניים ביותר, המניעים שינויים אסטרטגיים טכנולוגיים בחברה.

מאז מתן התואר היוקרתי לראשונה בשנת 1963 ע"י נשיא החברה דאז תומס ווטסון ג'וניור, קיבלו את התואר 267 עמיתים, מתוכם 95 עדיין פעילים בחברה .

"החדשנות היא דם החיים של יבמ והאנשים שאנחנו מוקירים היום, הם הכוח המניע מאחורי חדשנות זו", אמרה ג'יני רומטי,  יו"ר, מנכ"ל ונשיאת יבמ העולמית. "הם מטפלים באתגרים מהקשים והדחופים ביותר הניצבים בפני החברה והעסקים. הודות למאמציהם, הם מובילים את תעשיית הטכנולוגיה לעידן חדש בו מחשוב קוגניטיבי, ביג דאטה ואנליטיקה, מחשוב ענן, פתרונות מובייל וטכנולוגיות אבטחה, משנים את העולם".  

מייקל פקטור נולד בניו יורק, למד ביוניון קולג' ואת התאר השני והשלישי סיים באוניברסיטת ייל. הוא עלה לישראל ב 1991 והחל לעבוד במעבדת המחקר של יבמ בישראל, הממוקמת בחיפה.

מייקל הוא מהמומחים המובילים ב- IBM   ובנושא איחסון נתונים בענן וממעצבי החזון של החברה, האסטרטגיה, הארכיטקטורה והעלאת פתרונות חדישים בנושא. כחלוץ בשטח הוביל ביחד עם צוות מומחים את IBMבנושאי OpenStack storage, ובטכנולוגיה המתקדמת בעבודות כמו יצירת פלטפורמה חכמה להגדרת תוכנות הנקראת  Storlets.