חיבורים ראשונים לרשת הסיבים לאינטרנט בקווי חשמל

יום א', 21 בספטמבר 2014

סוף סוף מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל מופעל.

ספקית תשתית האינטרנט IBC החלה לחבר לקוחות ראשונים בתשלום בבאר שבע. החיבור נעשה על בסיס תשתית מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל. 

באיחור של 10 חודשים מתאריך היעד המקורי, החלה חברת IBC לחבר לקוחות ראשונים בתשלום לאינטרנט על תשתיות חברת החשמל, כך נודע ל"כלכליסט". עשרות בודדות של לקוחות כבר חוברו בבאר שבע לרשת התקשורת על סיבים אופטיים של החברה. הבחירה בבאר שבע כיעד ראשון לפריסה נעשתה בעקבות לחץ של גורמים פוליטיים. ב-IBC כבר שוקדים על חיבור ערים נוספות לתשתית החברה.

הלקוחות החדשים חוברו דרך ספקית האינטרנט 018 אקספון והם משלמים 125 שקל לחבילת אינטרנט במהירות 100 מגה?ביט. בהמשך יוכלו הלקוחות גם להתחבר לשירותי טלפון קווי ולטלוויזיה על גבי התשתית החדשה. IBC מציעה מהירות אינטרנט סימטרית, שבה קצב ההורדה וקצב ההעלאה של מידע עומדים שניהם על 100 מגה, בניגוד לבזק  ו-HOT שקצבי ההעלאה שלהן  איטיים יותר.
       

במאי השיקה IBC את המותג המסחרי שלה Unlimited ואת אתר האינטרנט שמאפשר ללקוחות להביע התעניינות בהרשמה לרשת. IBC הודיעה שתוכנית הפריסה תגובש לפי הביקושים שייווצרו, אך ההחלטה להתחיל את הפריסה דווקא בבאר שבע התקבלה קודם לכן בשל לחצים פוליטיים. במהלך חודש יוני ערכה IBC ניסוי משתמשים בטירת כרמל, שבמסגרתו חוברו כמה דירות לרשת החדשה בחינם, וכעת החל החיבור המסחרי.

 

מיזם הסיבים הוא שותפות בין חברת החשמל (40%) לקבוצת משקיעים פרטית בראשות חברת ויה אירופה השבדית (60%). חברת החשמל היא גם קבלן הביצוע של המיזם והיא פורסת את תשתית הסיבים במקביל לחוטי החשמל.