חממה לפיתוח בעוטף עזה

יום ב', 20 ביוני 2016

חממה טכנולוגית ראשונה בעוטף עזה: SouthUp  - עמותת היזמות והפיתוח הטכנולוגי של שער הנגב, מודיעה על הקמת חממה טכנולוגית לסטארט אפים, בתחומי המועצה האזורית שער הנגב. החממה תייצר אקו-סיסטם יזמי ביישובי עוטף עזה, תתמוך ביזמים ותספק להם תמיכה נרחבת בהדרכה, גיוס הון, גישה לשווקים וכיו"ב.

סיוע המדען 

החממה פונה למיזמים אחרי שלב הוכחת היתכנות ראשונית, מתחומי האגרוטק, קיימות וקלינטק, ביטחון לאומי, תוכנה ועוד, אשר קיבלו או צפויים לקבל מענק מהמדען הראשי במשרד הכלכלה. הסטארטאפים שיצטרפו לחממה ייהנו מהיתרונות שמעמיד המדען הראשי לחברות היי טק באזור עוטף עזה, יתרונות המאפשרים מימון מדען בסך של 75% מהוצאות החברות המתחילות (לעומת 50% מחברות שאינן פועלות מהעוטף), וזאת בנוסף להנחות במיסוי הניתנות לחברות שפועלות ביישובי העוטף ודמי שכירות נמוכים בחממה. במקרה של חברות ממשיכות (חברות שכבר קיבלו מענק מדען בעבר וכעת מגישות בקשה למענק נוסף), מימון המדען יעמוד על 65% מהתקציב, במקום 40%.

 

אקסלרטור תאום בסן דייגו – הגשר לצפון אמריקה

מועדון הידידים של SouthUpיסייע בפיתוח החברות, יחבר בינן לבין מנטורים, יספק נטוורקינג עם קהילת ההיי-טק, משקיעים, נציגי קרנות הון סיכון, שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים בארץ ובצפון אמריקה ועוד. כמו כן, החממה תפעל בשיתוף פעולה עם האקסלרטור DownTown Works  שנמצא בלב סן דייגו, ומציע חלל עבודה לצד רשת ענפה של קשרים ליזמים ושותפים בו בכירי קהילת ההון סיכון והחדשנות באזור. החברות הישראליות יוכלו להשתמש בכל שירותי האקסלרטור וחלל העבודה לפי הצורך, חיבור ישיר לשותפים וסיוע מהותי בפריצה לשוק האמריקני.

שחר בלקין, יו"ר  SouthUpוממייסדי חברת ההיי טק FST,  אומר כי: "אין ספק שהמציאות הביטחונית המורכבת של יישובי עוטף עזה דחקה לא פעם מסדר העדיפויות סוגיות חשובות אחרות, כמו ביטחון כלכלי ותעסוקתי לתושבי האזור. לסכסוך עדיין אין לנו פתרון אבל אנחנו מאמינים שיש ביכולתנו לחזק את היישובים הללו באופן משמעותי מבחינה כלכלית ולעודד נדידה של חברות מהמרכז לפריפריה, לצד הישארות של הדור הצעיר בדרום.

פרופ' עמרי ידלין, נשיא מכללת ספיר: "החממה תואמת ככפפה את האופי היזמי והחדשני של המכללה והיא מקדמת את המטרה המרכזית שלנו - קידום ההשכלה, התרבות והפיתוח הכלכלי של אזור עוטף עזה.  עד היום, בוגרי המכללה בתחום ההיי טק נאלצו לנדוד צפונה. החממה תאפשר לסטודנטים המעוניינים בכך להשתלב כעובדים בחממה עוד בתקופת לימודיהם ולבוגרי המכללה להישאר לגור באזור ולהצטרף לחממה כיזמים".