חממת קסניה ון ליר חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם קרן הולנדית

יום ה', 6 ביוני 2013

חממת קסניה ון ליר חתמה על הסכם לשיתוף פעולה (MOU) עם קרן ההון סיכון BOM Capital  ההולנדית. מטרת ההסכם מהצד הישראלי הינה ליצור גשר לשוק האירופאי ובסיס לשיתופי פעולה טכנולוגיים ומחקרים קליניים, בין חברות בוגרות החממה, כמו גם עבור חברות הייטק וביומד ישראליות אחרות, הרוצות להכנס לפעילות באירופה.

נציגי הרשות לפיתוח BOM, הממומנת על ידי הממשלה ההולנדית, הגיעו לישראל בראשותו של יאן פלה (Jan Pelle), מנהל BOM, לבחינת אפשרויות שיתוף פעולה והשקעה בחברות טכנולוגיה ישראליות. פלה אמר בטכס החתימה שנערך בתל אביב, כי מטרתו לעודד ולהשקיע בשיתוף הפעולה בין תעשיות הטכנולוגיה ומדעי החיים בישראל ובין אלה שבהולנד, כשל- BOM Capital, שלרשותה 120 מיליון אירו, יש נכונות להשקיע בחברות ישראליות שיתחילו פעילות באזור בראבנט. את המפגש בין הנציגים הבכירים המייצגים את "אשכול" ההיי-טק ומדעי החיים ב-Brabantובין נציגי החברות הישראליות שבחנו את אפשרויות שיתוף הפעולה עם האזור, ארגנה חברת Kurtz Marketing&management, בניהולו של הישראלי קובי קורץ. במפגש לקח חלק גם קאספר וולדקאמפ, שגריר הולנד בישראל.

בחממת קסניה ון ליר  שותפים חברת ההשקעות הציבורית קסניה, הרשות לפיתוח ירושלים וקרן דוקור-ון ליר, חברת ההשקעות בישראל של קבוצת ון ליר ההולנדית. ב-2012 זכו השותפות ון ליר קסניה, קסניה ונצ'ר קפיטל, חממת ון ליר ונצ'רס ג'רוזלם וקרן דוקור - ון ליר (מקבוצת ון ליר ההולנדית), בזיכיון לחממה טכנולוגית של המדען הראשי במחוז ירושלים.

לדברי ד"ר אלון דומניס, מנכ"ל דוקור ויו"ר קסניה ון ליר, ההסכם ייצור בסיס להחלפת רעיונות ומידע בין הולנד וישראל ולהמשך השקעה ופיתוח של חברות מצוינות בתחום המכשור הרפואי, ה-ITאפליקציות תעשיתיות וחומרים. "אנו רואים כאן הזדמנות למנף את התשתיות, הגישה הנוחה לשוק האירופאי, והיצע ההשקעות והיכולות המוכחות של BOMיחד עם הנסיון והיזמות העסקית של קסניה ון ליר, לטובת חברות הטכנולוגיה ומדעי החיים הישראליות. זהו בהחלט תחילתו של שיתוף פעולה פורה לטווח ארוך", אמר ד"ר דומניס.