חתימה אלקטרונית בנמל אשדוד

יום ש', 8 באוקטובר 2011


חברת נמל אשדוד ומשרד הבריאות נערכים לאישור מסמכי יבוא באמצעות חתימה אלקטרונית בסוף 2011


במסגרת קידום תהליך לשיפור וייעול השירות, נפגשה לאחרונה הנהלת נמל אשדוד עם נציגי משרד הבריאות במטרה לקצר את זמן הטיפול בלקוחות. יוזמת הנמל לאישור חתימה אלקטרונית קיבלה את ברכתו של מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר רוני גמזו. על פי חוות דעתו של מנכ"ל המשרד, אין מניעה לקבל מסמכי מקור של יבואנים באמצעות מסרים אלקטרונים כך שמסמכים דיגיטליים מאת יצרני המקור יוכלו להוות תחליף למסמכים מקוריים.

גמזו מסר את חוות דעתו בפגישה עם מנכ"ל חברת נמל אשדוד שוקי סגיס וסמנכ"ל הלקוחות אלי בר יוסף. הצדדים סיכמו כי עם השלמת פרויקט המיחשוב במשרד הבריאות בסוף השנה, תתאפשר היערכות מיידית לקבלת מסרים אלקטרוניים מנמל אשדוד למשרד הבריאות ובחזרה, כך שכל תיק חדש של יבואן יוכל להיפתח עם העברת המסרים האלקטרוניים ע"י נמל אשדוד וללא צורך בהעברת תעודת שער. העברת המסרים תקצר את תהליך הטיפול הקיים בתיקים ותאפשר מעקב לקוח אחר התיק און ליין. עם זאת יש לציין כי לא בכל מקרה המסמך הדיגיטלי יוכל להחליף את המסמך המקורי.

"זוהי בשורה אמיתית ליבואנים שתקצר משמעותית את זמני הטיפול בתיקים", אמר סגיס, "אנו פועלים כל העת לשדרוג מערך השירות באופן מקיף לכלל הגורמים איתם אנו עובדים. נמל אשדוד עבר בשנה האחרונה שדרוג משמעותי במיוחד בכל תחום הדיגיטל. אנו מחוברים לשינויים הטכנולוגיים בענף ומקדמים כל יוזמה אשר מייעלת ומשפרת את השירות".