טבעת כסף יוקרתית שמחליפה את כרטיס האשראי

יום ו', 2 בדצמבר 2016

חברת הפינטק הישראלית OTI מפתחת ומשווקת פתרונות לתשלומים בטכנולוגיה מבוססת פרוטוקול קרבה(NFC)  ופתרונות תשלום ללא מזומנים, השיקה טבעת המאפשרת לעונד אותה, לבצע מגוון תשלומים ולהחליף את הצורך בכרטיס אשראי. הטבעת, העשויה מכסף ומשובצת אבן שוהם, בה מוטמעת טכנולוגיית PayEnable החדשנית שפיתחה OTI במרכז הפיתוח שלה בראש פינה, מפגינה כמה מהחידושים "החמים" ביותר בתחום האינטרנט של הדבריםIoT) ), כולל תשלום מאובטח, והתרעות היישר לטלפון חכם.

הטבעת, שזכתה לשם The Ring of Things, היא דוגמא חיה לרבגוניות של פלטפורמת  PayEnable שלOTI  שיכולה להפוך חפצים פשוטים להתקני תשלום חכמים ועם זאת, "מגניבים". בין התעשיות שיכולות להפיק תועלת מהשימוש בטכנולוגיה החדשה נכללות תעשיית התכשיטים, אופנה, רכב, בנקאות, נסיעות, בית חכם ובידור.

לדברי החברה, שוק התשלומים הלבישים, צפוי לצמוח ב- 177% בשנה החל מ- 2015 ועד 2020, ולהגיע לסך עסקאות של 500 מיליארד דולר בשנה (עפ"י דו"ח Tractica).

"מלהיב לקחת חלק במהפכת האינטרנט של הדברים", אמר מנכ"לOTI , שלומי כהן. "המזעור של טכנולוגיית התשלום שפיתחנו וקלות השילוב שלה באביזרים לבישים אחרים, מתאימים לכל יצרן פריטי הלבשה הרוצה לשדרג את מוצריו כך שישמשו גם כאמצעי לתשלום מאובטח".

PayEnable מפשטת את התהליך המסובך והיקר העומד בפני יצרנים המנסים לשלב במוצריהם את אופציית אמצעי התשלום באופן עצמאי.

בשימוש בטכנולוגיה של OTI אף פותר עבורם את הקשיים הטכנולוגיים והרגולטוריים ובכך מהווה פתרון יעיל וזול ליצרנים המעוניינים להיכנס לשוק המחשוב הלביש עם מוצריהם.

מוצרים כדוגמת ה"טבעת של הדברים" יכולים לתמוך במגוון רחב של יישומים, ביניהם, תשלום-ללא-מזומן, מועדוני לקוחות, כרטיסי מתנה ואפילו קידום מכירות בנקודות מכירה ואימות מותגים כנגד זיופים.

בתוך ה"טבעת של הדברים" משולבת פלטפורמת מחשב זעירה, בעלת יכולת זיהוי תנועה מדוייקת, והעברת נתונים גולמיים, או מעובדים בזמן אמת למכשיר חיצוני. הללו מאפשרים לטבעת לתקשר עם מגוון מכשירים חכמים אחרים, דוגמת מכשירי כף יד שונים, טלוויזיות חכמות, מערכות לבישות של מציאות מדומה וכד'. הטכנולוגיה המשולבת בטבעת, מאפשרת בקרת תנועה טבעית וחלקה ויישום בתשלומים, משחקים, כושר ועוד.