טכנולוגיה ישראלית לשיפור מכשירי טלויזיות סמסונג

יום א', 17 באוגוסט 2014
חברת סמסונג, הענקית הקוריאנית תשלב את טכנולוגיית דחיסת הווידאו של חברה מת"א כדי לשפר את שידורי ה-HD במכשירי סמסונג. סמסונג שילמה על רשיונות הטכנולוגיה מיליוני דולרים בשלב הראשון
 
חברת הסטארט אפ הישראלית גי'רפיק הכריזה על צעד משמעותי זה בהתפתחותה לאחר שהענקית הקוראנית סמסונג בחרה בטכנולוגיית דחיסת הווידאו שלה. על פי הדיווח סמסונג תשלב את הטכנולוגיה של ג'ירפיק Giraffic בטלוויזיות החכמות שלה Samsung Smart TVs ובנגני הבלו ריי בכדי לשפר את שידורי HD במכשירי סמסונג. ל"כלכליסט" נודע שסמסונג שילמה על רשיונות הטכנולוגיה של ג'ירפיק מיליוני דולרים בודדים בשלב הראשון. 
נמסר כי הטכנולוגיה של גירפיק מאפשרת דחיסה איכותית של הוידאו ולכן מאפשרת לשירותי הוידאו של חברות דוגמת נטפליקס, הולו ואחרות להוריד סרטים דרך הטכנולוגיה שלה במהירות גבוהה. 
 
לאחר שבדקה את הטכנולוגיה של החברה הישראלית בחרה סמסונג להשתמש בה בכדי להתמודד עם הבעיות המרכזיות העומדות כיום בפני עולם הסרטים המקוונים : איכות השידור, מהירות ההורדה של סרטים, תקיעות של סטרים ועוד. 
 
חברת ג'ירפיק  שמרכזה בתל אביב נוסדה בסוף שנת 2008 על ידי יואל זנגר. החברה מעסיקה 20 עובדים וגייסה עד היום 6.5 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. אחד היתרונות הגדולים של הטכנולוגיה של החברה היא העובדה שאין צורך להתקין אותה על שרתים והיא יושבת במחשב, טלוויזיה או כל אמצעי אחר של המשתמש. הטכנולוגיה של החברה מנתחת את הוידאו ומורידה אותו בצורה חכמה ומהירה.