טענה כי מאגרי כרטיסי האשראי אינם די מוגנים

יום ג', 3 בינואר 2012

 

בחברות כרטיסי האשראי טוענים כי הפריצה  מצד האקרים (כנראה סעודים)  לא חשפה אלא אלפים בודדים של כרטיסים כלומר שברי אחוז של היקף הפעילות בתחום זה בארץ.

בחברות האשראי ענו על גל הפניות של לקוחות ובודקים  את ההערכה  שנפרצו כרטיסי  14-18 אלף לקוחות מאתרים שאליהם פרצו ההאקרים הסעודים. מנכ"ל ישראכרט, דב קוטלר, אמר כי מיד עם התגלות התקלה בלילה "חסמנו את הכרטיסים שמספריהם הופצו לשימוש באינטרנט, כך שניתן להמשיך ולהשתמש בכרטיסים בקנייה רגילה (לא ברשת) עד שהכרטיסים החדשים יגיעו".   end_of_the_skype_highlighting

 ההאקרים הסעודים טענו כי הדליפו את פרטיהם של יותר מ-400 אלף ישראלים, אך נראה שלפחות בכל הנוגע למספרי כרטיסי אשראי, המספר נמוך בהרבה. מדובר בלקוחות של כל חברות האשראי הפועלות בארץ. ההאקרים טענו, כי חשפו אלפי מספרי כרטיסים, תוקף ומספרי ביטחון - כך שבאמצעותם לבצע רכישות ברשת. הם זיהו את עצמם כחלק מקבוצת פעילי הרשת אנונימוס, והעלו את הקבצים לאתרי הורדות כ"מתנה לעולם". בנק ישראל פתח בחקירה, ודומה שהמקור לפריצה הוא אתרי קופונים.

ישראל דוד, מנכ"ל ויזה כ.א.ל, אמר ל-ynet: "המספרים האמיתיים רחוקים מאוד מ-400 אלף. מבחינת כ.א.ל מדובר בפחות מ-3,000 לקוחות שפרטיהם נחשפו. אנו יודעים בדיוק באלו לקוחות מדובר, 'גידרנו' אותם כך שנחסמה האפשרות לביצוע עסקה באינטרנט או בטלפון, אך עדיין ניתן למשוך באמצעותם כסף בכספומט או פשוט 'לגהץ'".

דוד הבטיח כי החברה תיצור קשר עם הלקוחות שפרטיהם נחשפו והם מבוטחים על ידיה.

בחברות אבטחת המידע טוענים  כי  הפריצה  מראה עד כמה הכרחי לשפר את ההגנות על מאגרי מידע רגישים בישראל.