טענות על הלנת שכר לעובדי המחשוב בבבחירות ליכוד

יום א', 27 בינואר 2013

עובדי  מחשוב בפריימריז הממוחשבים של הליכוד שכשלו, טוענים כי לא קיבלו את כספם. עובדי המחשוב הם קבלני משנה של חברת אמן יועצים, שסיפקה לליכוד את שירותי המחשוב לבחירות המקדימות. חברת אמן מצדה טוענת כי לא קיבלה את הכסף ממפלגת הליכוד

 

 

בוחרים בליכוד
 
איפה הכסף?
 

 

ה-25 בנובמבר האחרון היה יום שחור למפלגת הליכוד. מה שהייתה אמורה להיות חגיגה של דמוקרטיה פנימית בבחירות המקדימות (פריימריז), לרשימת מפלגת השלטון, הפך לפיאסקו מביך – תקלות מחשוב קשות במערכות ההצבעה הממוחשבות, גרמו לעיכובים רבים בהצבעה, ולליכוד, להאריך את משך ההצבעה ביום נוסף.

החברה שנשכרה לביצוע הפרויקט, ואוזכרה כאחת האחראיות האפשריות לכישלון, היא אמן יועצים מקבוצת אמנת, ששכרה מצדה קבלני משנה, לביצוע התקנת הקלפיות הממוחשבות  ותמיכה טכנית בהן בכל רחבי הארץ. בעקבות התקלות, התגלע סכסוך בין מפלגת הליכוד לבין אמן יועצים,  שככל הנראה, עצר את העברת התשלום בעבור מחשוב הבחירות בליכוד לאמן יועצים.

כעת, טוענים קבלני המשנה של אמן, בחלקם טכנאים עצמאיים קטנים ושכירים – לא קיבלנו את שכר עבודתנו. הסיבה לטענתם היא עצירת התשלומים על ידי אמן יועצים, עד שיתקבל הכסף ממפלגת הליכוד.

אילן בן טוב, המנכ"ל והבעלים של חברת פי סי פירנט, אחד מספקי המשנה הגדולים של אמן בפרויקט, אמר כי הוא נשכר על ידי אמן, ובתורו, שכר פרילנסרים או עובדים שכירים לביצוע שירותי התמיכה וההקמה של הקלפיות.

בן טוב טוען כי חברת אמן, הודיעה לקבלני המשנה כי אין לה כוונה לשלם להם עד שהליכוד לא ישלם לה. עוד הוא טוען כי המחאה שנרשמה לפקודת חברתו לפרעון ב-18 לדצמבר, שנועדה לתשלומי משכורות לעובדים, בוטלה על ידי אמן.

לפי טענותיו של בן טוב, כחודש לאחר מועד התשלום הנקוב, חברת אמן טרם שילמה את חובותיה כלפי קבלני המשנה, והיא נמצאת במשא ומתן עם הליכוד במטרה להגיע לפשרה.

 

 מחברת אמן יועצים נמסר בתגובה:  "הדבר ייפתר בימים הקרובים".

ממפלגת הליכוד ביתנו נמסר בתגובה: "הליכוד נמצא בדין ודברים מול חברת אמן יועצים לבדיקת הנזק הרב שגרמה החברה לתנועת הליכוד בבחירות המקדימות לכנסת. אין לליכוד כל קשר לעובדים החיצוניים שהחברה העסיקה, ואנו מצרים על הניסיון המביך שלהם לעשות זאת".