יאהו במבחן של תוכניות רכישה

יום א', 28 בספטמבר 2014
העיתונות המקצועית  הבינלאומית מדוחת באחרונה על (עוד) רעידת אדמה בעולם הרכישות.
 סטארבורד ווליו (Starboard Value) הנחשבת למשקיעה אקטיביסטית בחברות, הודיעה כי רכשה אחזקה "משמעותית" ביאהו  ודחקה בחברת האינטרנט לבחון את האפשרות של מיזוג עם יריבתה AOL. עוד דרשו בסטארבורד כי יאהו תפרט את התוכניות שלה לגבי האחזקות שלה באסיה.
בעקבות זאת המניות של יאהו טיפסו  ב-4.4% וסגרו ברמה של 40.60 דולר, בעוד ש-AOL עלתה ב-3.7% ל-44.55 דולר, המניות של שתי החברות נסחרות בנאסד"ק.
 
במכתב ששלחה  הנהלת סטארבורד למנכ"לית יאהו מריסה מאייר, נכתב כי בכוונתם לדון באופן ישיר עם יאהו באופן שבו ניתן ליישם את התוכנית שלהם בצורה מסודרת. המכתב הזה מהווה את ההתנגדות הפומבית הבולטת ביותר למאייר מאז נכנסה לתפקיד לפני למעלה משנתיים, אז זכתה בתמיכתו של משקיע אקטיביסט אחר בחברה, דן לואב. עם זאת, סטארבורד לא חשפה מה גובה האחזקה שלה. באופן כללי, משקיעים המחזיקים בלמעלה מ-5% מחויבים לחשוף את גובה האחזקה שלהם.
 
בהצהרה שפרסמה מאייר בתגובה ציינה כי ביאהו מתכוונים לעבור על המכתב, וחזרה על הבטחתה לייצר שווי עבור בעלי המניות.
 
הפניה של סטארבורד מעלים מחדש לדיון את השאלה כיצד תשתמש יאהו ב-5 מיליארד דולר שהיא צפויה לקבל ממכירת אחזקתה בעליבאבא. מיזוג עם AOL, ששווי השוק הנוכחי שלה עומד על 3.5 מיליארד דולר, יעמוד בתקציב ויעזור ליאהו לחזק את טכנולוגיית הפרסום שלה, אך מנגד הוא ישלב בין שני עסקים מזדקנים שמתקשים להתאים עצמם למגמות הצרכניות החדשות.