יאהו מאשרת -בוחנת את מכירת פעילות האינטרנט

יום ה', 10 בדצמבר 2015
 
על רקע ויכוחים סוערים בתוך החברה ובניגוד להמלצות המנכ"לית מאריסה מאייר, הוחלט שלא לבצע הנתקות מלאה מאחזקות החברה בענקית הסינית עליבאבא, אלא להיפטר מפעילות הליבה. מהלך כזה יהפוך את יאהו לחברת אחזקות.
החברה תפעל להפריד את כל פעילויות החברה האחרות לכדי יישות חדשה – כך הודיעה החברה.  בכך מאשרת יאהו דיווחים שפרסמו  CNBC והניו יורק טיימס
ההחלטה התקבלה אחרי דיונים מקיפים שניהל דירקטוריון יאהו בשבוע האחרון, והיא מהווה דחייה של האסטרטגיה של המנכ"לית מאריסה מאייר.
מאייר תכננה לבצע ספין אוף של אחזקות יאהו בעליבאבא וכן חלק מהשירותים העסקיים שלה לחברה בשם Aabaco. את ההכנסות מהמהלך היא תכננה להשקיע בחיזוק פעילות הליבה של יאהו, שכוללת את הפורטל הפופולרי של החברה, שירות המייל שלה ואתרים דוגמת טאמבלר ופליקר. ואולם, קבוצת המשקיעים טענה שמהלך שכזה מסוכן מדי, שכן הוא יחייב את יאהו בתשלום רווחי הון בגובה 10 מיליארד דולר.
 
כעת החליט הדירקטוריון לדחות את התוכנית של מאייר ולהיפרד דווקא מפעילות הליבה כמו שירותי אינטרנט.
 לפי התוכנית החדשה, שלא הוצגה במלואה, יאהו תעביר נכסים וחובות שונים ליישות חדשה שמניותיה ייסחרו בנפרד מאלו של יאהו. המהלך יהפוך את יאהו, בפועל, לחברת אחזקות.
 
השינויים יערכו לנוכח קשייה של יהאהו. חרף סימנים מוקדמים מעודדים, מצבה של יאהו כיום לא טוב יותר משהיה כשמאייר נכנסה לתפקיד. למעשה בשנה האחרונה ירדו מניות יאהו ב-30%. החלטה למכור את פעילות האינטרנט של יאהו היא דחייה מוחלטת של אסטרטגיית מאייר שמסמלת חוסר אמון קריטי מצד הדיקרקטוריון, מהסוג שמביא פעמים רבות לפרישת המנכ"ל. מנגד, ייתכן שמאייר תעבור לכהן כמנכ"לית היישות החדשה.
 
מאייר הוסיפה: "ב-2016 נהדק את המיקוד וסדר העדיפויות שלנו בהשקעות שיניבו רווחיות בטווח הארוך. היפרדות ממניות עליבאבא, באמצעות הספין אוף ההפוך, תספק שקיפות גדולה יותר לערך של פעילות יאהו".