יבמ ומיקרוסופט ישתפו פעולה בענן ההיברידי

יום ד', 29 באוקטובר 2014

יבמ ומיקרוסופט הודיעו כי יעבדו יחד על מנת להציע את מוצרי התוכנה הארגוניים שלהן על גבי סביבת Azureשל מיקרוסופט  וענן המחשוב של יבמ. עם האצת תהליך האימוץ של תפיסת הענן ההיברידי, יאפשר הקשר בין שתי החברות ללקוחות, לשותפים עסקיים ולמפתחים, ליהנות ממבחר גדול יותר של אפשרויות בענן, ויסייע במיצוי הזדמנויות עסקיות חדשות, קידום חדשנות וצמצום עלויות.

הקשר החדש בין יבמ ובין מיקרוסופט, צפוי להוליד שורת יתרונות ללקוחות.

·        על מנת לתמוך ביישומי ענן היברידי, תרחיב יבמ את התמיכה בכלי התוכנה שלה הפועלים על גבי Windows Server Hyper-V. במקביל, מתכננות שתי החברות להציע גם את שירותי Pure Application Service של יבמ על גבי Azureשל מיקרוסופט.

לדברי רוברט לה-בלנק, סגן נשיא בכיר של יבמ ומנהל קבוצת התוכנה ופתרונות הענן שלה, "אנו יוצרים ביחד הזדמנויות חדשות לקידום החדשנות בענן ההיברידי. ההסכם מבסס את האסטרטגיה של יבמ, החותרת להציע טכנולוגיית ענן פתוחה לארגונים. לקוחות יוכלו עתה ליהנות מגישה חסרת תקדים אל טכנולוגיות תוכנות התשתית של יבמ, ויזכו למבחר גדול עוד יותר של כלים בהם ניתן להשתמש על מנת לבנות ולפרוס את סביבות הענן שלהם".

סקוט קטרי, סגן נשיא בכיר לתחום הענן והמחשוב הארגוני במיקרוסופט, ציין כי "מיקרוסופט מחוייבת לסייע ללקוחות ארגוניים לממש את היתרונות העצומים של ענן המחשוב במסגרת המערכות שלהם, עננים המופעלים על ידי שותפים, ומיקרוסופט Azure. בעקבות ההסכם הזה, יוכלו לקוחות לממש את היתרונות של עבודה בענן בקנה מידה גדול, ביצועים ארגוניים ויכולות היברידיות, הזמינים כולם בסביבת Azure.

יבמ ומיקרוסופט יציעו כלי תוכנת תשתית מרכזיים של יבמ, שהוכיחו עצמם בסביבת עבודה ארגונית, ובהם שרת היישומים של WebSphere , שרת WebSphere MQובסיס הנתונים DB2– על גבי מכונות וירטואליות של Azure, למשימות פיתוח ועבודה מלאה.

שתי החברות עובדות יחד על מנת להציע גרסת ריצה (runtime) של .NETיחד עם הכלים הרלוונטיים – על גבי ענן הפיתוח Bluemixשל יבמ, המוצע כפלטפורמת ענן כשירות. כך, תיפתח הדרך למיליוני מפתחים בסביבת .NETלבנות יישומים בקנה מידה גדול ללקוחות המשתמשים בענן המחשוב של יבמ. החברות יחלו את בהצגה מוקדמת מוגבלת של .NETעל גבי Bluemix.

יבמ ומיקרוסופט יאפשרו ללקוחות להביא עימם את רישיונות התוכנה הקיימים שלהם אל ענני המחשוב של שתי החברות, באופן שיסייע להם להימנע מהוצאות נוספות. מיקרוסופט תציע גם תוכנות תשתית של יבמ על גבי ענן Azure, במתכונת של תשלום על פי השימוש בפועל.

שתי החברות מתכננות גם להציע את סביבת Pure Application Serviceשל יבמ על גבי Azureוענן SoftLayerשל יבמ, באופן שיאפשר פריסה והפעלה אוטומטית, ניהול תצורה וניהול רשיונות בסביבות ענן היברידי.