יבמ מוכרת חטיבת השרתים לחברת לנובו הסינית

יום ב', 7 ביולי 2014
יבמ  ממשיכה למכור מנכסיה לחברה הסינית לנובו. זאת, בעקבות ההצלחה של מכירת החטיבה הגדולה של המחשוב האישי. עתה, בצעד נוסף אישר הרגולטור הסיני את רכישת חטיבת השרתים של IBM בידי לנובו
 
 
ביצוע העסקה מותנה כעת באישורו של הרגולטור האמריקאי. העסקה שנחתמה בינואר שעבר מעבירה את חטיבת שרתי ה-x86 של IBM ללנובו בסכום של כ-2.3 מיליארד דולר 
 
הפרטים נמסרו על ידי סוכנות רויטרס.
הנהלת  לנובו אישרה כי "לנובו סיכמה עם IBM על רכישת חטיבת השרתים ב-2.3 מיליארד דולר ".
העסקה מהווה את אחת מהגדולות בתחום.
 
על פי פרטי ההסכם, IBM תעביר ללנובו את חטיבת שרתי ה-x86 שלה כולל מערך התחזוקה והרשתות מבוססות שרתי בלייד.
 
העסקה  תעביר אלפי עובדים של IBM ללנובו. מנכ"ל לנובו מסר כי הוא מאמין שהרגולטור האמריקאי שצריך עדיין לתת את ברכתו להסכם לא יעמוד בדרכן של החברות ושניתן יהיה לקבל אישור סופי עד לסוף השנה הנוכחית.
 
אולם, לרשויות האמריקאיות עלולות להיות השגות לגבי ההסכם ממספר סיבות, שהעיקריות שבהן כוללות את היחסים העכורים בין סין לארה"ב בתחום אבטחת המידע. וושינגטון עדיין חוששת מגישה של הממשל הסיני לציוד תקשורת ומחשוב אמריקאי ומהתרופפות הביטחון הלאומי עקב כך.
 
בנוסף, בארה"ב חוששים שהדבר יאפשר גישה של מרגלים למערך השרתים של הפנטגון שרובו מצוייד בחומרה מתוצרת IBM. ההסכם שמעביר את תחזוקת השרתים לידי לנובו פותח פתח לגישה של גורמים סיניים לאחד ממערכי המחשוב הרגישים מערכת הביטחון האמריקאית.
כזכור, ארה"ב וסין החליפו ביניהן האשמות בשנים האחרונות וטענו כל אחת כי הצד השני אחראי לפריצות ולאירועי סייבר חמורים. למרות הכל, מנכ"ל לנובו נשאר אופטימי והצהיר במהלך מסיבת עיתונאים כי בהיסטוריה של החברה לא הייתה מעולם טענה לגבי אירועים מעין אלה.