יזם גולן טלקום מקים אוניברסיטה בפריז

יום ד', 15 במאי 2013

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

קאסבייה  ניאל  נעשה באחרונה מוכר בתקשורת הישראלית עקב השקעתו בחברות גולן טלקום שהוא מבעלי השליטה והגורם הדוחף ביזמותיה.  

קסבייה ניאל ‏ הוא איש עסקים ויזם צרפתי, פעיל בתעשיית התקשורת והטכנולוגיה. ידוע בעיקר כמייסד של ספקית שירותי האינטרנט הצרפתית החלוצית "איליאד" המשווקת תחת המותג "Free", אשר שברה את המונופול של פראנס טלקום בצרפת. בשנת 2012 נמנה במקום השביעי בעשירי צרפת, ובמקום ה-232 בדירוג העשירים בעולם של הירחון פורבס, עם הון של 4.5 מיליארד דולר אמריקני.

ניאל נולד לאב קתולי-צרפתי ואמא יהודיה-גרמניה. כבר בצעירותו החל לעסוק ביוזמה ופיתוח שירותי תקשורת נתונים. בגיל 19 הקים ומכר בהצלחה את החברה הראשונה שלו, ספקית שירותי מיניטל. בשנת 1993 יצר יחד עם חברו את ספקית האינטרנט הראשונה בצרפת, Worldnet, שנמכרה על ידו עבור 40 מיליון יורו טרם פריצת בועת האינטרנט. מאז הוא ממשיך בחדשנות טכנולוגית ועסקית בתחומי האינטרנט והמדיה בצרפת.

בימים אלה עושה ניאל היסטוריה בצרפת כאשר הוא מקים  בזריזות בית ספר ללימוד תיכנות וזאת על רקע ניתוח שלו שמראה מחסור חמור במתכנתים בצרפת.

זהו בית ספר מיוחד הפתוח לסטודנטים  24 שעות ביממה עם לימודים "חופשיים" המודרכים על ידי טובי המומחים, המבוססים בעיקר על לימוד עצמי.

אוניברסיטה זו אינה  נותנת תארים רשמיים מוכרים על ידי האקדמיה הצרפתית אך מצפים לביקוש ער מאד לבוגריה.

עוד בטרם נכנסה למלוא הפעילות (המבנה המרכזי בחלל פתוח בסגנון גוגל  במרכז פריז עוד בבניה) ועל 1000 מקומות הלימוד (בסבסוד  ניאל) במחזור תלת שנתי  הגיעו בקשות הצטרפות מ-50 אלף מעונינים!