כנס החדשנות השנתי של מיקרוסופט

יום ב', 23 באפריל 2012

 

 
מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל עורך  את כנס החדשנות השנתי Think Next 2012 שמתקיים זו השנה הרביעית ברציפות. האירוע הוא בסימן היצירתיות כמרכיב מרכזי בחדשנות הטכנולוגית (Spark Creativity in Technology). צפויים להשתתף בו כ-2,000 מוזמנים מתעשיית היי-טק, מפתחים, מנהלי פיתוח, טכנולוגים ראשיים, יזמים וחברות סטארט-אפ, קרנות הון סיכון, סטודנטים וחוקרים מהאקדמיה ועוד.
בכנס ייחשפו כ-40 טכנולוגיות חדשות: 20 מתוכן של חברות סטארט-אפ ישראליות, שנבחרו מבין למעלה מ-100 מועמדות, ומהאקדמיה ו-20 טכנולוגיות פרי הפיתוח של מרכזי המחקר ומרכזי המו"פ של מיקרוסופט ברחבי העולם ובישראל.


אורח הכבוד השנה הוא ריק ראשיד, מנהל המחקר העולמי של מיקרוסופט שהגיע לביקור ראשון בישראל יחד עם משלחת של כ-25 מבכירי החברה. ראשיד אחראי על גוף המחקר Microsoft Research שמתמחה במחקר בסיסי ומחקר יישומי בתחום מדעי המחשב והנדסת תוכנה. גוף מחקר זה, שהוא מהגדולים בעולם בתחומו, מעסיק 850 חוקרים ב-10 מעבדות ברחבי העולם לרבות ישראל.  ראשיד הוא האחרון בשרשרת ארוכה של בכירי החברה שהגיעו לכנסי Think Next וביניהם: צ'י-לו, קרייג מונדי וריי אוזי 
יורם יעקובי, מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל: "כבכל שנה הכנס משקף מגמות טכנולוגיות חדשות שיעשירו ללא הכר את חוויות המשתמשים בשנים הקרובות. הראשונה היא המיזוג וההשתלבות בין העולם הווירטואלי לעולם הפיסי. מגמה זו היא למעשה שילוב של הדור הבא בתחום ה-NUI (ממשק משתמש טבעי), הפיכת כל משטח לתצוגה, וטכנולוגיה של מציאות מדומה. מיזוג העולמות יוצר תרחישים חדשים ומלהיבים שטרם נראו. השנייה, היא היכולת לנצל באופן חכם את כמויות המידע הבלתי נתפסות שנוצרות כיום בעולם ולרתום אותן לחוויות משתמש חדשות. גופי המו"פ של מיקרוסופט בארץ ובעולם וסטארט-אפים ישראליים מפתחים טכנולוגיות חדישות בתחומים הללו והן ייחשפו לראשונה היום בכנס". 


בין המיצגים הטכנולוגים  בתערוכה בכנס:
Alice – עצמים ווירטואליים משולבים עם עצמים פיסיים
צוות מעבדות החדשנות (iLabs) במרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל פיתח טכנולוגיה חדישה ליצירת אפקט תלת-מימד משכנע ואינטראקטיבי באמצעות מסך-מראה ומצלמת קינקט (וללא משקפיים). הטכנולוגיה מבוססת על העובדה שתמונת מראה היא למעשה תצוגת עומק תלת-ממדית אולטימטיבית. אנו מציגים עצמים וירטואליים בתוך תמונת המראה, בצמוד לעצמים פיזיים שונים, ובכך גורמים למוח שלנו לתפוס את העצמים הוירטואליים כממוקמים בעומק של העצמים האמיתיים (כדור וירטואלי מרחף מעל היד האמיתית, קובייה וירטואלית מונחת על השולחן האמיתי). העולם הווירטואלי "מעבר למראה" הוא כמובן עקבי – תמונה וירטואלית שאתלה על הקיר (הפיזי) בבוקר עדיין תהיה שם כשאחזור מהעבודה ואביט במראה על הקיר.

Xbox Recommendations – המלצות מבוססות על ניתוח מידע רב (Big Data)
צוות Xbox במרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל פיתח טכנולוגיה שמספקת לכל משתמשי  Xbox Live המלצות מותאמות אישית בתחום המשחקים והסרטים שמבוססים על ניתוח ביג דאטה של גלישה וצריכת שירותים. כידוע, Xbox היא כבר מזמן לא רק קונסולת משחקים אלא מרכז חוויית הסלון של עשרות מיליוני משתמשים ברחבי העולם שצורכים מגוון רחב של תכנים כגון: סרטים, סדרות, ערוצי ספורט וכמובן משחקים. המערכת שפותחה במרכז המו"פ בישראל מעבדת כמויות גדולות של מידע ומסוגלת לתת המלצות לתכנים על פי הטעמים של הגולש וכן טעמים ומאפיינים של משתמשים דומים לו. השירות משמש כבר עשרות מיליוני משתמשים בכ-36 מדינות והוא מתאפיין באחוזי שימוש גבוהים ושביעות רצון אצל המשתמשים.

Kinect for Windows
חיישן ה-Kinect for Windows וערכת פיתוח התוכנה המשולבת עמה מספקת לעסקים, ארגונים ומפתחים את הכלים ליצור מערך חדש של יישומים מבוססי Windows המשתמשים בתנועות, מחוות וקול כדי לשנות את אופי האינטראקציה בין אנשים ומחשבים. Kinect for Windows לוקח את תחום ממשקי המשתמש הטבעיים אל מעבר למשחקי המחשב- אל הרפואה, החינוך, המסחר ועוד. דוגמה לכך הוא משחק שחברת קוקה קולה תטמיע במכונות למכירת משקאות. מערכת Kinect for Windows שהוטמעה במכונות מהווה בסיס למשחק אינטראקטיבי שבו המשתמש מפעיל את גופו על מנת לגרום למשקה להישפך לתוך כוס וירטואלית. בדוגמה אחרת, חברת ניסן מאפשרת לאנשים להתרשם מרכב חדש ולבחון אותו מזוויות שונות, בהתאם לאופן שבו הם מניעים את גופם – ממש כאילו היו בתוך הרכב.

FetchClimate
טכנולוגיית ענן שפותחה על ידי MSR מאפשרת אחזור מידע על מזג האוויר והצגתו הוויזואלית בכל חיתוך שיבחר המשתמש: גלובאלי, יבשת, מדינה, אזור ספציפי (כמו 2 קמ"ר מסוימים) בכל טווח זמן (בין השנים 2010 – 1900) ימים מסוימות בתקופה זו, שעות מסוימות וכו'. השירות החינמי מבוסס על עיבוד כמויות גדולות של נתונים ממקורות מגוונים ויכולת לברור אוטומאטית את המידע האיכותי יותר מבין המקורות השונים    


iOnRoad – נהיגה בטוחה באמצעות ניתוח מידע
אפליקציה לנהיגה בטוחה אשר מסייעת למנוע תאונות דרכים בעזרת הסמארטפון. האפליקציה משתמשת במצלמה, ב-GPS ובחיישני הסמארטפון בכדי לזהות את המכונית שלפניך ואת הנתיב שבו אתה נוהג כדי להזהיר את הנהג אם אינו שומר מרחק או אם נרדם על ההגה וסטה מהכביש.