לא ברור אם כדאי לעבור לגלקסי החדש

יום א', 17 במרץ 2013

ההצגה של SamsungGalaxy S4  החדש מעוררת אצל אלה השוקלים רציונלית את הנושא את השאלה האם להחליף את ה-S3 Galaxyשל השנה שעברה.

פרשני האתר המקצועי News.com קובעים כי  אין ספק שהמכשיר החדש הוא שיפור משמעותי על פני קודמו סמסונג גלקסי S3. אבל המפרט המשודרג עם שלט רחוק, שליטה קולית, חיבור לבלוטות', הקראת טקסט שצולם, הצצה מהירה בישומים, לא אומרים הרבה  לצרכן הממוצע, שסביר להניח כי יכל להסתפק בדגם של השנה שעברה, שעולה פחות כסף.

אין ספק כי גלקסי S4הוא טלפון נהדר. וזה שדרוג הגון לגלקסיה 3. אבל סמסונג לא חולל מהפך בטלפון החכם עם המכשיר החדש הזה. למעשה, זה לצד זה S4גלקסי נראה דומה מאוד לגלקסי S3. סמסונג השתמשה באותו פלסטיק יציב ל-S4כמו ב-S3. כפתור מסך הבית וכפתורים אחרים הם באותו המקום על S4כמו שהם על S3.
עם זאת, יש כמה הבדלי חומרה בין המכשירים. בעוד שהמכשירים נראים אותו הדבר, S4הוא למעשה קצת קל יותר ודק יותר מ-S3.
"המסך גדול יותר (5 סנטימטרים לעומת 4.8 אינץ'), הרזולוציה גבוהה יותר, קיבולת סוללה גבוהה יותר (2,600mAhלעומת הספק 2100mAh), המעבד מהיר יותר, והמצלמה האחורית עם יותר מגה פיקסל (13 מגה פיקסל לעומת 8 מגה פיקסל). יש גם שפע של מקום אחסון פנימי וחיצוני וזיכרון RAM)."

השאלה הגדולה היא אם משתמש רגיל ישלם הרבה יותר להשגת שיפורים אלה.

מדברים על מחיר של 3500 שקל ויותר לעומת מחירים של 2300 שקל ויותר  (תלוי בחנות או ברשת) למודל 3. עם זאת לחץ המתחרים כולל  מכשיר נקסוס של גוגל עשוי להביא את סמסונג למקצה הוזלות.