ליבי תוכנה רואה הרחבה למרות זהירות נדרשת

יום ג', 4 בדצמבר 2012

שאלון סופשנה סופטניוז:

ירון הירשזון מנכ"ל משותף, ליבי תעשיות תוכנה

כיצד חברתך מסכמת את שנת 2012 מבחינת התקדמות כלכלית, מקצועית וכניסה לשטחים חדשים?
כחברה הפעילה בתחום פרויקטים של בינה עסקית (BI), בשנת 2012 גדלנו בכ- 20% מבחינת כוח אדם והכנסות. זו לא הייתה שנה קלה, בגלל החששות מהמשבר באירופה, שאמנם לא הגיע ממש לישראל, אך הארגונים הרבה יותר זהירים. בימים אלה רואים שכל אלה שישבו על הכסף ונזהרו, מנסים למצות את תקציבי 2012 שלהם לקראת סוף השנה.
בשנה החולפת נכנסנו לתחומים חדשים. אנו מקדמים את תחום ה- ETL  (מחסני נתונים), והוספנו מוצר נוסף שאנו מייצגים בשם FastEdit, לייעול העבודה בסביבות BI  שונות.

 

מהן התוכניות שלכם בהרחבת עיסוקים ועסקים, כניסה  לתחומים חדשים, קליטה של עובדים.
אנו שואפים לגייס בשנת 2013 לפחות 12 אנשים נוספים, שיתווספו ל- 50 העובדים בחברה כיום. אנו פתוחים לקליטת מוצרים חדשים והרחבת ההיצע שלנו, ובודקים חידושים בתחום באופן שוטף.
 

מה הערכתך לגבי מצב השוק הישראלי היום והצפוי לשנת 2013?
השוק הישראלי במצב מצוין, אם כי יש הרבה חששות לגבי המצב בעולם. מצד אחד, ארה"ב גדלה בחודשים האחרונים בכל היבט אפשרי, ומצד שני אירופה עדיין בתוך הבוץ.
כל ארגון מסתכל היכן נמצאים הלקוחות שלו. כולם זהירים ומפוכחים. מי שלקוחותיו באירופה, מתקשה בעסקאות ובקבלת כסף, ואילו לארגונים שהשוק שלהם בארה"ב, אסיה והמזרח הרחוק קל יותר.

בשנה הקרובה צפוי גידול משמעותי בהשקעות IT , אם כי לא ענקי. בתחום ה- BI בו אנו פועלים, רוב החברות הבינו שלא מדובר במותרות אלא במוצר ושירות הכרחי, במיוחד בשווקים בתחרותיים, כי BI  נותן להם כלים לשפר ביצועיהם העסקיים דווקא בימים לא פשוטים אלה.