למכירה פיסת מחשב מהחלל

יום ד', 28 באוקטובר 2015

האם את/ה רוצה מתנה מחוץ לעולם הזה ברשימת החג שלך? ולהיות בעל פיסת המחשב שעזר לכוון את חללית ג'מיני 3?.

בית מכירות בדאלאס  החל לקבל הצעות לרכישת חלק של המחשב שטס עם אסטרונאוטים גאס גריסום וג'ון יאנג כפי שהם הקיפו את כדור הארץ ב -23 במרץ, 1965. זו היתה המשימה הראשונה של נאס"א  -שני אנשי החלל,  שנדרשו למחשב לוח.

גריסום וצעיר הם בין האסטרונאוטים המפורסמים ביותר של נאס"א. גריסום היה אחד משבעת האסטרונאוטים של "צוות מובחר", והיה האמריקאי השני בחלל. הוא נהרג בשנת 1967 במהלך בדיקה טרום השקה למשימה אפולו 1. צעיר זה עשה שש טיסות חלל במהלך 42 השנים של שירות פעיל עם נאס"א. הוא היה גם האדם התשיעי ללכת על פני השטח של הירח.
המחשב המותקן בג'מיני 3 סייע לזוג ארבע וחצי השעות שלהם על סיפונה של החללית. זה לא היה מה שהיית מכנה "קטן".  המחשב שקל 59 קילו והאחסון היה של או כמחצית קילובייט. (לשם השוואה, הסיפור הזה שאתם קוראים תופס יותר מ -130 קילו-בייטס.)

ובכל זאת, המחשב - נבנה שש שנים לפני שאינטל חשפה את המיקרו הראשון - בוצעו 7,000 חישובים הוא הכשיר את הקרקע למשימות אפולו לירח, אמר פול Ceruzzi, שאוצר את אוסף האלקטרוניקה ומחשוב באוויר של מכון סמית'סוניאן ומוזיאון החלל.

משימות  מרקורי קודם לכן לא היו זקוקות על פי נאס"א  "למחשבים בטיסות חלל." ההוראות נשלחו מהמרכז שעיבד את הנתונים ובוצעו בחללית ידנית.