לקראת הכרזות אפל האם כדאי להחליף

יום ו', 24 באוגוסט 2012

בחודשים ספטמבר ואוקטובר תוציא אפל לשיווק שורת טלפונים וטבלטים חדשים. למרות שבתחום זה הנסתר רב על הגלוי, העיתונות המקצועית בעולם כבר עוסקת בהשוואות וניתוחים, כאשר השורה האחרונה שלהם היא האם יהיה כדאי להחליף ישן בחדש.

iPhone S4 לעומת iPhone 5 הצפוי.

מה שבולט בטלפון החדש הוא מסך גדול יותר של 4 אינץ' לעומת 3.5 אינץ' בדגמים הקיימים. יש גורסים כי iPhone 5יתמוך ב-LPEגלישה סלולרית מהירה, אך יתרון זה לא יבוא לידי ביטוי ברשתות האיטיות שבארץ. בדגם החדש, כמו גם בקיימים, תשולב מערכת ההפעלה iOS 6.

על רקע זה נראה כי אין כדאיות בולטת להחליף טלפון ישן בחדש שיעלה כ-650 דולר, לעומת 550 דולר לקיים.

iPad 2  או iPad החדש?

פרסומים מציינים כי ה-iPadהחדש יצויד במעבד מהיר יותר, ביצועים גרפיים משופרים ומצלמה טובה יותר. יהיה לו מסך "רטינה" ברזולוציה גבוהה. אבל, בסופו של דבר זהו טבלט כמעט זהה לקודמו והוא אפילו קצת כבד ועבה יותר. מערכת ההפעלה זהה

מחירו של IPad 2הקיים הוא כ-2,000 שקל ואילו החדש יעלה 2,500 שקל. נראה, כי במקרה כזה החלפה מתאימה רק למי שרוצה לקרוא הרבה על המסך, לשחק משחקים ולעבוד עם תוכנות וידיאו.

גלקסי S3  או גלקסי S2

גלקסי S2של סמסונג זכה לשבחים רבים, אך עתה מעריכים כי גלקסי S3עולה עליו: המסך 4.8 אינץ' לעומת 4.3 אינץ', ביצועים מהירים, הרצת סרטוני וידיאו במקביל, חיישנים חכמים ומצלמה שמצלמת תמונות ברצף.

עם זאת, גלקסי S2עונה היטב על הצרכים עם שדרוג לגרסה העדכנית של אנדרואיד.

המחירים: לגלקסי  S2-      הוא  2,250  שקל לגלקסי S3 – 3,100 שקל לפחות. השאלה היא אם כדאי להוציא 1,000 שקל נוספים רק כדי "להישאר בתמונה".