לקראת מהפך טכנולוגי במלונות

יום ג', 6 באוקטובר 2015

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

כל מי שנוסע בימים אלה לחוץ לארץ משלב  ציפיות לטוב וקללות. הביקורת היא על בירוקרטית כרטיסים מעייפת, שירות מטענים לקוי, בדיקה בטחונית מסובכת ועוד ועוד.

עתה באים התיקונים בעזרת הטכנלוגיה.
העיתונת המקצועית  מביאה את הסיפור  של אחד הנוסעים:

אנדי אברמסון מוציא יותר מ -200 ימים בשנה וחוצה את הגלובוס. זה יכול להיות שילוב מפרך של טיסות בינלאומיות, layovers שדה התעופה ותנועה של שעת עומס.

בעוד סוג של חיים על הכביש יכול להביא גברים חזקים על ברכיהם, אברמסון מקל דרכו עם יישומים ב- iPhone של אפל וה- MacBook Air, הכולל עזרי התמצאות. Airbnb עבור הזמנת לינות, וסקייפ וGoToMeeting לשיחות וידאו.

"אני פחות או יותר מתכנן לחיות תוך שימוש בטכנולוגיה שלי," אומר אברמסון, מנכ"ל Comunicano, ייעוץ יחסי ציבור ושיווק ב-Del Mar, קליפורניה.

אמנם כבר יש שיפוורים: ההזמנה באינטרנט החליפה טיולים לסוכני נסיעות. ברקודים דיגיטליים מכסים כרטיסי עלייה למטוס. Google Maps שומר אותנו מללכת לאיבוד. Apps מארצות וחברות תעופה אחרות מזרימים סרטים לטבלטים שלנו בזמן שאנחנו באוויר.

העשור הבא מבטיח עוד יותר חדשנות. מסכי מגע, רשתות אלחוטיות, חיישנים ותוכנה תלווה אתכם מהבית לבית מלון, וכל הנקודות שביניהם. שירותים מקוונים יטפלו בעבודה השחורה של מציאת מלונות, הזמנת טיסות ותחבורה. קוראים ביומטריים יסרקו את טביעות האצבעות, פנים או העיניים שלך כדי לזרז אותך דרך קווי ביטחון ודרכון. מטען לא ילך לאיבוד. מלון אינטרנט אלחוטי יוכל באופן אוטומטי לסנכרן עם המכשירים שלך. וטלפונים חכמים ייאפשרו לרופאים לאבחן מחלות מרחוק.

הנה איך טכנולוגיה תשנה את מסעותינו בעתיד הלא כל כך רחוק.
אתה מחפש טיסת מסן פרנסיסקו לרומא? היום, אתה יכול לבלות שעות בהשוואת זמני טיסה, טיסות המשך ומחירים.
סוכני תוכנה חכמים ישתלטו על מטלות אלה, צופה דייוויד לויד, מנכ"ל IntelliResponse, מה שהופך את תוכנת "סוכן וירטואלי" שחברות גדולות החלו להשתמש בו כדי לספק ללקוח תמיכה. סוכנים וירטואליים אלה יודעים את הרגלי הנסיעה והעדפות (מושב במעבר ומקום לרגליים נוספות, בבקשה) שלך. הם גם יפעלו  במהירות ל-rebook - טיסות במקרה של עיכובים או ביטולים.

"Expedia עומד עם שירות מקוון", אומר ג'ון קים, קצין המוצר ראשי של אתר נסיעות המקוון הפופולרי. "אבל קודם, אנחנו צריכים ליצור אמון עם הלקוחות שלנו."

בדיקה מהירה

אימות ביומטרי - ניתן יהיה באמצעות גופנו לזהות את מי שאנחנו - גם להאיץ אותנו במחסומי שדה תעופה.

זה מתחיל לאט לקרות. לפני שנתיים, שדה התעופה גטוויק בלונדון הואשם בסחבת בסריקת נוסעים.

עתה, המוביל הסקנדינבי SAS  סורקת את טביעות האצבעות של הנוסעים כשהם בודקים את התיקים שלהם ומשתמשת בהדפסים אלה לתת להם קרדיט.
"אנחנו הולכים להתקדם לעבר עלייה עצמית למטוס של חברות תעופה", אומר טרי הרטמן, סגן נשיא לפתרונות אבטחה של יוניסיס, מה שהופך את מערכות המטוס לקולטי אימות ביומטרי.

בדיקות ביטחוניות גם יערכו יותר מהר ופחות פולשניות (לא יותר סוכני TSA מחטטים בציוד שלך) עם סורקים חדשים מחברות כמו מערכות אבטחת הפעלת Qylur. לסורק חדש לןוקח 30 שניות לעומת 2 דקות למערכות מסוע רנטגן של היום, אומר מנכ"ל ליסה דולב. והסריקה חכמה מספיק כדי לתת לשמור מים או מחשבים ניידים ארוזים בתיק שלך.

תהליך דומה יאפשר להשקיע פחות זמן. טביעות אצבע ופנים בנמל התעופה Incheon של דרום קוריאה מקבלים נוסעים במכס בכ -12 דקות, בהשוואה ל -45 דקות ברחבי העולם.

כ -14 אחוזים מנמלי התעופה בעולם מתכננים להשתמש בטכנולוגיה ביומטרית בשנים הקרובות, על פי סקר של SITA, המספק טכנולוגיה לשדות תעופה וחברות תעופה.

כשאתה שם

האפליקציה החכמה של הילטון כבר מאפשרת לך לבדוק ולבחור חדר לפני שאתם מגיעים. מאוחר יותר השנה, תוכל לעקוף את דלפק הקבלה לגמרי על ידי פתיחת החדר שלך עם הטלפון החכם שלך.

לא רוצה לחכות לעתיד? נסה גאדג'טים ושירותים של היום.

Phablets כמו האייפון 6 פלוס, סמסונג גלקסי 4 ו- Google Nexus 6 פועלים לשפר את הפרודוקטיביות כאשר תארוז של המחשב הנייד שלך. מסכים גדולים יותר שלהם מקלים על  הקלדת אצבע ועריכת מסמכים ניידת מעשית יותר. סוללות 'Phablets יימשכו זמן רב יותר. ודא שאתה מקבל מודל עם טעינה מהירה.

Google Translate משמש כמתווך שפה, המאפשר שיחה דו-כיוונית. תכונת Word עדיין לא מושלמת אך מתקדמת.

אפליקציית TripIt ממזערת כאוס נסיעות. שימוש בדואר אלקטרוני בהזמנה שלך מבתי מלון, טיסות והשכרת מכוניות, ניתן ליצור מסלול מסודר צמוד ללוח השנה שלך באינטרנט עם טיסות חלופיות.

Chromecast של גוגל מתחבר לטלביזיה של המלון לקליטת קטעי והזרמת וידאו. כך ניתן  להחזיק ועידות וידאו על המסך הגדול.