לשכת מנתחי מערכות מידע בישראל העניקה פרסים למצטיינים

יום ב', 18 במרץ 2013

כמדי שנה העניקה לשכת מנתחי מערכות מידע בישראל, את פרסי הלשכה 2013 לפרויקטים מצטיינים ולמנתחי מערכות מידע מצטיינים הנמנים על חבריה.

הפרסים הוענקו במהלך הכנס השנתי של הלשכה שהתקיים במרכז הכנסים אבניו בקרית שדה התעופה תחת הכותרת "רוחות של חדשנות – Winds of Innovation".

 

תא"ל אילה חכים מפקדת לוט"ם זכתה בפרס מנהל מערכות מידע מצטיין לשנת 2013 ע"ש לודוויג מיטווך ז"ל

הבחירה בתא"ל חכים מבוססת על הישגיה כמנהלת מערכות המידע והתקשוב הבכירה בצה"ל: על הובלת התקשוב  בצה"ל ויחידת לוט"ם אל קדמת הטכנולוגיה, בסביבה סוערת ורווית שינויים,  על חלקה המשמעותי בקידום אפקטיביות ומעמד התקשוב וטכנולוגיית המידע,  על המופת האישי לדור שלם של מקצועני תקשוב וטכנולוגיית מידע, ועל שירותה ותרומתה האישית ורבת השנים לצה"ל ולביטחון הלאומי של מדינת ישראל.

 

אות הוקרה מיוחד ניתן לחלוצי האינטרנט בישראל

האות ניתן לרות אלון מייסדת נטוויז'ן, לעיתונאי דודי גולדמן מידיעות אחרונות, ד"ר אילון גנור מייסד ווקלטק, עו"ד חיים רביה, דורון שקמוני ממייסדי איגוד האינטרנט הישראלי, נמרוד שוורץ מראשוני נטוויז'ן

הם קיבלו את האות על חדשנות וחלוציות בתחום האינטרנט בישראל, על תרומה בהובלת התחום לקדמת הבמה הטכנולוגית, על היותם חלק משמעותי בהרחבת האופקים, היכולות והעשייה של כולנו, בקידום נגישות ונחיצות האינטרנט בחיינו.

 

פרס ראשון לפרויקט מצטיין לשנת 2013 ניתן לפרויקט "מתוו"ה – מערכת לתכנון, טפול והערכה", של משרד הרווחה.

צוות הפרויקט: גדעון דקלה, תורג'מן אסתר, מצגר מרדכי, קטורזה לבנות, שרון אבי, כהן ימיה, בר לביא מרים

הפרס ניתן על הקמת מערכת תפעולית ייחודית המאפשרת שימוש מושכל באינטרנט כאמצעי לשיתוף ידע ומידע בין כלל הגורמים המשיקים לתהליכי הרווחה, ולהנגשת המידע ללקוחות המשרד באמצעות תשתיות ממשל זמין.

מערכת המקיפה את הפעילות השוטפת המתבצעת במחלקות לשירותים חברתיים עבור הפעלת הועדות לתכנן טיפול והערכה. בסיס לתכנון מענים נדרשים לילדים בסיכון ולמשפחותיהם ברמה המקומית, המחוזית והארצית.

מערכת שהינה יישום ארגוני ולא רק יישום מחשובי. מערכת שתוכננה בצורה גנרית המאפשרת גמישות לשנויים ושילוב טכנולוגיות וכלים מתקדמים נוספים בעתיד. ביזור הידע באמצעות יצירת איים של ידע מקומי תוך שימוש בכוחות מקצועיים פנימיים.

המערכת הביאה לקיצור משמעותי של התהליך הכולל בהפעלת הוועדות במחלקות לשירותים חברתיים, וכן להעלאת היכולת לשליטה ובקרה טובים יותר ברמה הניהולית.

 

בפרס שני לפרויקט מצטיין לשנת 2013, זכה פרויקט "Shopping Cart to Purchase Order BPMS" של אינטל אלקטרוניקה.

צוות הפרויקט: לפין יואל, פוריה דוב, רטנר אלנה, טלשיר יעוז.

הפרס ניתן על פיתוח מערכת רכש תפעולי גלובלי. מתן פתרון המאפשר ליישם עקרונות LEAN, גמישות ויכולת לשיפורים מתמשכים.

על פריצת דרך ושילוב פתרונות טכנולוגיים המשפיעים על הדרך בה הארגון מנהל את התפעול. יצירה, פיתוח ובדיקה מודל Data Mining.

מנוע "חכם" המנווט את המשתמש ומאפשר להוציא הזמנות התואמות את הדרישות העסקיות והמשפטיות של יותר מ- 60 מדינות. שימוש מושכל בטכנולוגיות ומתודולוגיות, על מנת לאפשר תוצאות ויכולות עסקיות באופן הדרגתי.

באמצעות המערכת הגדיל הארגון את התפוקה ביותר מ- 100% תוך שיפור האיכות, מהירות וגמישות. כל זאת תוך עמידה בתקציב ובלו"ז.

 

פרס שני לפרויקט מצטיין לשנת 2013, הוענק גם לפרויקט "מערכת ייעוץ מומחים", של צוות האינטרנט של שירותי בריאות כללית היחידה לרפואה מקוונת.

הפרס ניתן על הקמת תשתית אחידה המאפשרת ללקוחות הכללית להתייעץ באופן אישי, מאובטח וממוקד עם מומחים בנושאים שונים, תוך שימוש במגוון ערוצים ויכולת מעבר ביניהם באופן שקוף.

המערכת מאפשרת מתן מענה רפואי מקצועי באופן גמיש, הפחתת עומס על המרפאות, קיצור זמני קבלת שירות ממומחים והבטחת הרצף השירותי במתן הטיפול הרפואי. חסכון כלכלי ומיתוג הכללית כארגון מוביל וחדשני בתחום.

ניתוח המערכת בוצע ע"י שילוב של מומחים טכנולוגיים לצד צוות ניתוח מערכות ממגוון תחומים שונים. צוות ניהול מרכזי וידא שכל הפתרונות עובדים באופן מיטבי, תוך התחשבות בגבולות המקצועיים המתאימים לכל אחד מהערוצים הדיגיטליים ולדרישות המומחים.

המערכת הביאה לשיפור ניכר. בין השאר: בשירות, בקידום שירותים נוספים, חסכון כלכלי, ייעול תהליכי בקרה ועוד.

 

בפרס שלישי לפרויקט מצטיין לשנת 2013, זכה פרויקט "הקמה ויישום מערך הנכסים הדיגיטליים לשינוי תרבות הנהיגה בישראל", של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשיתוף עם חברת תבונה תעשיות תוכנה בע"מ.

צוות הפרויקט: בן אבי-שטיינברג טליה, קרביץ ליאת, רוגובסקי אבי, רוגובסקי רותם, הלוי אביחי.

הפרס ניתן על יישום סדרה של פתרונות מתקדמים בתחום הנכסים הדיגיטליים באמצעותם מנחילים ערכים, לקהל יעד המהווה קהל סיכון, לשינוי תרבות מנהיגה והרגלי הזהירות שלהם.

על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושימוש ביישומים מתקדמים הדורשים מהמשתמשים להיות פעילים ועירנים בזמן הגלישה.

על בניית אסטרטגיה הוליסטית, פיתוח שפה תקשורתית אחידה וימתן דגש בנושא חווית המשתמש. על פתרון המיישם סינרגיה שיתוף פעולה מרבי ומיטבי של כל הגורמים ברשות הבטיחות וביחידות הסמך, הן בתחום המחקר, הן בתחום המידע, הן בתחום החינוך והן בתחום ההסברה. על שיפור השירות לציבור ומתן משוב מיטבי בזמן אמת.

 

בפרס שלישי לפרויקט מצטיין לשנת 2013, זכה גם פרויקט "תיק רפואי אחיד בבתי החולים בכללית", של שירותי בריאות כללית.

צוות הפרויקט: ד"ר קודש שלומי, ד"ר דנקמפ ירון, מרדכי איילה, פרי-מזרה הניה, פנצ'ק מיכל, יעל ניר, ריטבס אלה, ויסקופר גלית, ממן סיון, רגב יעל, דרזנר פאני.

הפרס ניתן על מחשוב התיק הרפואי בבתי החולים של הכללית באמצעות מערכת אחת הכוללת תיעוד כלל המידע הרפואי על המטופל, החל מקבלתו לבית החולים ועד לשחרורו. ריכוז כל ההיסטוריה הרפואית של המטופל, הבדיקות שביצע וחוות הדעת הרפואית. נוסף, מנהל המערכת את "רצפת היצור" של המחלקה.

מערכת אשר הביאה לשיפור איכות הטיפול והעלאת רמת הבטיחות, זאת תוך צמצום עלויות כתוצאה ממניעת טעויות רפואיות וצריכת משאבים בשל חוסר ידע ומידע. שינוי איכות התיעוד הרפואי ויצירת בסיס תכני משותף לתחומים הקליניים השונים בכל בתי החולים של הכללית.

 

בציון לשבח בתחרות לפרויקט מצטיין לשנת 2013, זכה פרויקט "מבט ממוקד" בחברת החשמל לישראל.

צוות הפרויקט: גליקמן אלי, שנק יוסי, דקל רונן, בן חיים ארנון, דנילוב ודים, סקלינסקי יור, גכט אירה, להט אבנר

הציון לשבח ניתן על אספקת תמונה מהימנה, אינטגרטיבית ועדכנית על ביצועי הארגון למנהלים, על מנת לאפשר קבלת החלטות אופרטיביות ואסטרטגיות.

פרויקט חדשני וייחודי בתחום טכנולוגיות המידע, אשר בא לידי ביטוי בהיבט העסקי, הטכנולוגי, הפרויקטלי והארגוני. מערכת אשר תרמה משמעותית למשתמשיה בהנגשת המידע למקבלי ההחלטות בזמן אמת, כולל זיהוי מגמות בתחום הפיננסי.

 

בציון לשבח זכה גם פרויקט "מערכת מעי"ן – מערכת עולים ידידותית נגישה", של המשרד לקליטת עליה.

צוות הפרויקט: רוזנבליט שוש, סנצוב אלינה, שמרלינג קרן.

הציון לשבח ניתן על יצירת מעטפת One stop shopלניהול מכלול המשימות של יועץ הקליטה.

פרויקט ייחודי וראשוני במשרד הקליטה, בשילוב הכוחות של אנשי מקצוע מקרב העובדים ואנשי מערכות מידע, לנתח ולהגדיר באופן מובנה ואחיד "תורת קליטה" שתהווה בסיס ומסגרת מחייבת לכל יועצי הקליטה.

המערכת מהווה מערכת מומחה תומכת בקבלת החלטיות, בתהליכי עבודה מורכבים ובטיפול באוכלוסייה בעלת מאפיינים רבים ושונים.

בפרויקט נבנתה טכנולוגיה חדשנית בכוחות פנימיים, תוך רכישת מיומנות ומומחיות במשרד. למרות מורכבותו וגודלו, עמד הפרויקט באופן מלא ביעדים, בלוחות הזמנים ובתקציב.

 

בפרס מנתח מערכות מצטיין לשנת 2013, זכו שתי מנתחות מערכות:

דקלה גדעון מהמשרד הרווחה והשירותים החברתיים, זכתה בפרס ראשוןעל תרומתה כמנתחת מערכות בפרויקטים בהם היא מעורבת. דיקלה מצטיינת בעבודה יסודית ומעמיקה במיוחד ומגלה יכולת למידה גבוהה תוך שימת לב לפרטים.

הידע הארגוני הרחב שלה והבנתה בעולמות התוכן המשרדיים, באים לידי ביטוי בהבנת צרכי הלקוח, באפיון ובמימוש הפרויקט.

דקלה מבצעת את תפקידה תוך קשרי עבודה מצוינים הן עם הלקוח והן עם חברי הצוות וצוותים אחרים.

רימונה אמר מבנק לאומי זכתה בפרס שני כ"מנתחת מערכות מידע מצטיינת" לשנת 2013, על תרומתה כמנתחת מערכות בהובלת ויישום פרויקט חוצה ארגון, יצירת תפישה ועבודה חדשנית בארגון. וכן על יישום מתודולוגיה המאפשרת שליטה ובקרה על נכסי הארגון וקיצור זמני פיתוח. רימונה מגלה יוזמה ותורמת לשיפור וייעול העבודה.

להוקרה מיוחדת זכתה גם דורית כהן, מי שהייתה מנכ"לית הלשכה במשך 12 שנים.

 

הכנס השנתי של לשכת מנתחי מערכות מידע בישראל, התקיים השנה תחת הכותרת "רוחות של חדשנות – Winds of Innovation";  כותרת הנותנת ביטוי לרוח החדשה ולשינוי האסטרטגי שיזמה ומובילה לאחרונה הנהלת הלשכה, ולתנופת ההתרחבות, החדשנות והשינוי המאפיינים את פעולותיה.

נשיא הכנס היה פרופ' ישראל (איזי) בורוביץ.  יו"ר הכנס ויו"ר ועדת הכנס - אריה עמית. לצדו בייזום, תכנון ומימוש הכנס - שי קוקוי - יו"ר הלשכה ואילן לוין – המנכ"ל, ובעיקר חברי וועדת הכנס: אלי פרנק - יו"ר ועדת התוכנית; רז הייפרמן - סגן יו"ר הלשכה שלמה מתיא ודורית גרינבלט האחראים על הארגון; ומוטי סדובסקי – מנהל השיווק של הכנס.